16 wrzesień 2022

"Profesjonalistka" Monodram z Lidią Stanisławską i muzyką Sławomira Wierzcholskiego

zdjęcie:
kupbilecik24.pl /
Zapraszamy 21 października 2022 roku do Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6.
REKLAMA
data: 2022-10-21 19:00
miejsce: Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6
bilety: KUP BILET
 

Jesienią liście nabierają przepięknych, żywych kolorów, my natomiast mamy dla Was podobnie przepełnioną - choć nie kolorami a emocjami - historię Aldony Kopeć!

Monodram "Profesjonalistka" w wykonaniu Lidii Stanisławskiej, opowiada historię beznadziejnego zauroczenia między aktorką Aldoną Kopeć a artystą Sewerynem, w którym bohaterka zakochuje się już przy pierwszym spotkaniu. W czasie 90 minut spektaklu poznajemy w filmowym skrócie tragikomiczne losy bohaterki. To z jednej strony zabawna do łez, z drugiej refleksyjna, czasami wręcz nostalgiczna opowieść o marzeniach, planach życiowych i ich codziennym zderzaniu z rzeczywistością. To także opowieść o fatalnym miłosnym zauroczeniu.

Wszystko to przy akompaniamencie różnogatunkowej muzyki, świetnie opisującej emocje Aldony, ale też płynnie przenoszą widzów z jednej sceny w drugą. To właśnie cudowna muzyka i niesamowicie napisane teksty sprawiają, że półtorej godziny sztuki mija niezwykle szybko, zostawiając widza w pełni usatysfakcjonowanego tym emocjonalnym widowiskiem! Autorem widowiska jest Jerzy Andrzej Masłowski - poeta, autor znanych i lubianych piosenek, opowiadań i sztuk teatralnych. Utwory skomponował Sławomir Wierzcholski, najwybitniejszy polski bluesman, lider zespołu "Nocna zmiana bluesa".

Lidia Stanisławska - piosenkarka, pisarka i felietonistka. Debiutowała w 1974 roku na Giełdzie Piosenki w Koszalinie. W latach 70. święciła triumfy w Opolu (wyróżnienie za piosenkę "Czułość" i nagroda za "Gram w kiepskiej sztuce") oraz w Sopocie (nagroda za "Gwiazda nad Tobą"). Reprezentowała Polskę na festiwalach w Niemczech, Bułgarii, Czechosłowacji i Francji (Grand Prix de Paris za interpretację piosenki "Dzwon znad doliny"), koncertowała we Włoszech, USA i Kanadzie. Przez wiele lat towarzyszyła na scenie Hance Bielickiej. Zagrała także kilka ról drugoplanowych w serialach "Plebania" i "Barwy szczęścia" oraz prowadziła wraz z Tomaszem Raczkiem i Krzysztofem Skibą w TV Polsat audycję o zdarzeniach kulturalnych "Oko na miasto". Występowała w znanym spektaklu "Klimakterium", od kilku lat gra w sztuce "Kobiety w sytuacji krytycznej" w reż. Krystyny Jandy (Och! Teatr i Teatr Polonia) oraz w widowisku literacko-kabaretowym "Babski Kabaret. Old Spice Girls" (z Barbarą Wrzesińską i Emilią Krakowską). Wzięła też udział w telewizyjnym musicalu "Hotel Nostalgia" (prod. 2017 r.).

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Profesjonalistka
artyści:
Lidia Stanisławska
Monodram "Profesjonalistka" w wykonaniu Lidii Stanisławskiej, opowiada historię beznadziejnego zauroczenia między aktorką Aldoną Kopeć a artystą Sewerynem, w którym bohaterka zakochuje się już przy pierwszym spotkaniu. W czasie 90 minut spektaklu poznajemy w filmowym skrócie tragikomiczne losy bohaterki. To z jednej strony zabawna do łez, z drugiej refleksyjna, czasami wręcz nostalgiczna opowieść o marzeniach, planach życiowych i ich codziennym zderzaniu z rzeczywistością. To także opowieść o fatalnym miłosnym zauroczeniu. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
14.2°C
wschód słońca: 06:45
zachód słońca: 18:25
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-05 19:00
miejsce
Dwa Światy, Toruń, ul. Ducha Św....
wstęp biletowany