Popiołek-Walicki Duo | Koncert muzyki klasycznej

kupbilecik24.pl / Popiołek-Walicki Duo | Koncert muzyki klasycznej
Zapraszamy 4 czerwca 2021 roku do Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6.
REKLAMA
data: 2021-06-04 18:00
miejsce: Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6
bilety: KUP BILET
 

Walicki-Popiołek Duo to niezwykły ensemble łączący w swoim składzie gitarę oraz fortepian.

Aleksandra Popiołek-Walicki (pianistka) oraz Jakub Walicki (gitarzysta) współpracują ze sobą od 2014 roku. W ramach wspólnego projektu szukają oryginalnych brzmień w muzyce hiszpańskich i argentyńskich kompozytorów, angażują w swoje projekty polskich twórców współczesnych, a także dochodzą do nowatorskich rozwiązań w utworach kompozytorów współczesnych. Artyści nawiązują liczne współprace z kompozytorami oraz aranżerami, wykonują utwory wcześniej nienagrywane, wspierają rozwój kameralnej muzyki gitarowo-fortepianowej. Na swoim koncie mają liczne nagrody konkursowe.

Także w dzisiejszych, pełnych wyzwań dla muzyków czasach, Artyści prowadzą ożywioną działalność koncertową i nie zwalniają tempa, rozwijając swoją działalność: są twórcami licznych transkrypcji na gitarę i fortepian, a także odbiorcami wielu dedykowanych utworów współczesnych. W styczniu 2020 roku ukazał się ich debiutancki album Iberico zawierający muzykę z krajów hiszpańskojęzycznych. W grudniu 2020 roku pojawiła się druga płyta zespołu Made in Poland z utworami polskich kompozytorów współczesnych inspirowanych folklorem polskim, napisanych specjalnie dla duetu Walicki-Popiołek.

Piękną muzykę tego niesamowitego duetu usłyszymy w czerwcowy wieczór w artusowej Sali Wielkiej.

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Popiołek-Walicki Duo | Koncert muzyki klasycznej
artyści:
Aleksandra Popiołek-Walicki i Jakub Walicki
Walicki-Popiołek Duo to niezwykły ensemble łączący w swoim składzie gitarę oraz fortepian. W ramach wspólnego projektu szukają oryginalnych brzmień w muzyce hiszpańskich i argentyńskich kompozytorów, angażują w swoje projekty polskich twórców współczesnych, a także dochodzą do nowatorskich rozwiązań w utworach kompozytorów współczesnych. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-24 15:00
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany