13 wrzesień 2023

Pablopavo i Ludziki w Kombinacie Kultury

zdjęcie: Pablopavo i Ludziki w Kombinacie Kultury / kupbilecik24.pl / Pablopavo i Ludziki w Kombinacie Kultury
kupbilecik24.pl / Pablopavo i Ludziki w Kombinacie Kultury
Zapraszamy 10 listopada 2023 roku do Kombinat Kultury (dawny Dom Muz), Toruń, ul. Podmurna 1/3.
REKLAMA
data: 2023-11-10 20:00
miejsce: Kombinat Kultury (dawny Dom Muz), Toruń, ul. Podmurna 1/3
bilety: KUP BILET
 

Pablopavo przyszedł na świat w marcu 1978 roku. W 1993 roku - wspólnie z przyjaciółmi - założył swój pierwszy zespół. Przez lata kariery grał i śpiewał w różnych formacjach, takich jak Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Aktywnie tworzył również sound systemy, takie jak Zjednoczenie (które istnieje nadal) i Ba-lan.

W 2009 roku zadebiutował albumem "Telehon" formacji Pablopavo i Ludziki. Ta płyta zdobyła kilkanaście pozytywnych recenzji i zyskała szerokie grono słuchaczy. W 2011 roku ukazał się drugi album Pablopavo i Ludzików - zatytułowany "10 piosenek". W tym samym roku wydali także album "Głodne kawałki", który nagrali razem z producentem Praczasem.

Styczeń 2014 roku przyniósł trzeci album Pablopavo, zatytułowany "Polor". Poprzedziły go dwa single. "Koty" zostały zaprezentowane w nietypowy sposób, jako gra związana z piosenką. "Dancingowa Piosenka Miłosna" zdobyła uznanie słuchaczy wielu stacji radiowych, zajmując m.in. czwarte miejsce na prestiżowej Liście Przebojów Trójki. Trzecim singlem promującym "Polor" był "Mikołaj". W drugiej połowie 2014 roku Pablopavo wydał także album solowy, który cechuje surowe brzmienie i akustyczna forma. Płyta "Tylko" spotkała się z pozytywnymi recenzjami i zdobyła miejsce na listach ogólnopolskich stacji radiowych. Single promujące to wydawnictwo to "Sobota" i "Carlos". Rok 2014 był wyjątkowo udany dla Pablopavo, który otrzymał Paszport Polityki w kategorii "Muzyka Popularna".

Na początku 2015 roku ukazał się pierwszy oficjalny album kolektywu Zjednoczenie Soundsystem, istniejącego od 2001 roku. Album potwierdził umiejętności Pablopavo w muzyce reggae raggamuffin i utwory takie jak "International" czy "To dla tych" były popularne na parkietach imprez reggae w Polsce. Pod koniec 2015 roku ukazała się płyta "WIR" podpisana jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas. Sam artysta stwierdził, że jest to zarazem najbardziej eksperymentalna i najbardziej popowa płyta w jego dorobku.

W marcu 2017 roku wydano czwarty album Pablopavo i Ludzików, zatytułowany "Ladinola", który zapowiadał się jako materiał popowy, choć z umiarkowanym wydźwiękiem młodzieżowym. W październiku 2018 roku ukazała się piąta płyta Pablopavo i Ludzików, "Marginal". To album dyskotekowy, choć pytanie, czy istnieją odpowiednie dyskoteki, gdzie można go odtwarzać, pozostaje otwarte. Album zawiera 13 piosenek o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo. Artyści opisują płytę jako próbę nie pozostawiania muzyki tanecznej ludziom bez wyobraźni i szaleństwa.

W 2019 roku powstał Naprawdę Duży Zespół, który nagrał materiał, który zaprezentowano światu bez wcześniejszych zapowiedzi, głównie podczas festiwali. Pablopavo i Ludziki wyruszyli także w Pierwsze Warszawskie Tournee, gdzie przez siedem dni koncertowali w różnych dzielnicach Warszawy, co spotkało się z dużym zainteresowaniem publiczności. Na początku 2020 roku materiał nagrany z Naprawdę Dużym Zespołem został zarejestrowany i ukazał się pod tytułem "Wszystkie Nerwowe Piosenki" - wydawnictwo dostępne wyłącznie na winylu, niedostępne w serwisach streamingowych - spore wyzwanie dla słuchaczy!

30 marca 2022 roku ukazała się płyta "Mozaika", która zawiera 11 utworów różnej długości. Teksty na tej płycie napisał Pablopavo oraz Earl Jacob, jeden utwór został zaczerpnięty z książki Marcin Sendeckiego. Muzycznie album różni się od poprzednich prac artysty, co jest typowe dla jego eksperymentalnego podejścia do muzyki. Pablopavo opisuje płytę jako refleksję nad trudnymi chwilami ostatnich lat, zarówno dla artysty, jak i słuchaczy.

Bilety w cenie:
69zł/79zł/89zł

Otwarcie bram:
Godz. 19.00

Start koncertu:
Godz. 20.00

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Pablopavo i Ludziki
artyści:
Pablopavo i Ludziki
Blues, reggae, rock, elektronika, poezja śpiewana – trudno przyszpilić muzykę pisaną przez Pablopavo i Ludziki. Tym bardziej, gdy zespół prezentuje przekrojowy materiał z różnych etapów swojej twórczości. Lider formacji cieszy się zresztą, gdy okazuje się, że nie mieści się w stylistycznych szufladkach. „Muzyka jest jedna i wszyscy ci najwięksi, ci którzy zmieniali jej historię, znajdują się poza stylami. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
16.7°C
wschód słońca: 06:50
zachód słońca: 18:19
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2023-10-05 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-05 19:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-05 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-06 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany