30 lipiec 2020

Mój Wysocki | Recital

kupbilecik24.pl / Mój Wysocki | Recital
Zapraszamy 10 września 2020 roku do Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
827
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
data: 2020-09-10 19:00
miejsce: Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6
bilety: KUP BILET
 

Mój Wysocki to wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego Grzegorz Wiśniewski - aktor Teatru im. W. Horzycy w Toruniu oraz Andrzej "Bruner" Gulczyński (kontrabasista, muzyk jazzowy) przypomną najznakomitsze pieśni legendarnego barda Włodzimierza Wysockiego. Wysocki to kultowa postać rosyjskiego życia kulturalnego lat 60. i 70. XX w. W najbardziej zniewolonym państwie był najbardziej wolnym człowiekiem. Bez jednego choćby tomiku wierszy, bez płyt, reklamy, plakatów, bez zezwoleń na zawsze półlegalne koncerty, bez występów w telewizji i na antenie radiowej stał się najpopularniejszym człowiekiem w kraju.

Wysocki stał się symbolem odwagi i bezkompromisowej postawy wobec systemu komunistycznego. Za bilety na jego koncerty oferowano przydział na mieszkanie spółdzielcze w Moskwie, a wdzięczni wielbiciele niejednokrotnie unosili na ramionach autobus, w którym siedział po zakończonym występie. Milicjanci salutowali mu, gdy jechał po Moskwie w swym legendarnym Mercedesie, z którego wyciskał sto osiemdziesiąt kilometrów na godzinę, nie zawracając sobie głowy światłami i znakami drogowymi. Dyspozytorzy lotów zatrzymywali dla niego kołujący już na pasie startowym samolot do Paryża.

Grzegorz Wiśniewski w swoim recitalu odszedł od tradycyjnych, powszechnie znanych interpretacji utworów Wysockiego. W jego wykonaniu każda pieśń to odrębna etiuda aktorska. Raz skrząca się humorem, inny razem wzruszająca i refleksyjna.

W kraju, w którym nic nie było wolno, on zaśpiewał wszystko, co chciał i był tak niewiarygodnie popularny, tak kochany przez wszystkich, że nic nie można było z tym zrobić. Można go było tylko zabić. Tak o Włodzimierzu Wysockim mówił Jurij Lubimow - dyrektor artystyczny Teatru na Tagance.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Mój Wysocki - Recital
artyści:
Grzegorz Wiśniewski
To wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego Grzegorz Wiśniewski - aktor Teatru im. W. Horzycy w Toruniu oraz Andrzej "Bruner" Gulczyński (kontrabasista, muzyk jazzowy) przypomną najznakomitsze pieśni legendarnego barda Włodzimierza Wysockiego. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
827
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-08 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany