9 lipiec 2021

Lasse Matthiessen i Maks Łapiński

kupbilecik24.pl / Lasse Matthiessen i Maks Łapiński
Zapraszamy 23 lipca 2021 roku do Teatr Baj Pomorski, Toruń, ul. Piernikarska 9.
REKLAMA
data: 2021-07-23 19:30
miejsce: Teatr Baj Pomorski, Toruń, ul. Piernikarska 9
bilety: KUP BILET
 

W ramach Artus Festival przygotowaliśmy dla Was również jego wyjątkową część - SCENĘ ALTERNATYWNĄ! Ten cykl wydarzeń poszerzy Wasze muzyczne horyzonty i sprawi, że poznacie artystó, których twórczość zapewni niezwykłe doznania wszystkim szukającym w muzyce nieszablonowego, odkrywczego podejścia. W drugą muzyczną podróż ruszymy z Lasse Matthiessenem z Danii oraz Maksem Łapińskim z Polski. Melodyjność utworów Lassego i łągodna energia Maksa sprawią, że jeszcze długo po koncercie będziecie wspominać udział w nim jako coś naprawdę wyjątkowego!

Muzyka Lasse Matthiessena to połączenie prostoty i piękna. To również mieszanka mrocznych nastrojów z delikatnością. Twórczość artysty jest wypadkową folku, country, bluesa i muzyki ludowej. Niski, głęboki głos i piękne melodie to znak firmowy artysty. Na koncercie usłyszymy akustyczne piosenki umiejscowione między twórczością Boba Dylana i Nicka Drake"a. W dorobku ma cztery płyty. Lasse zagrał setki koncertów (zarówno solo jak i ze swoim zespołem) w takich krajach jak Niemcy, Francja, Austria, Hiszpania, USA, Norwegia i Holandia. W naszym kraju wystąpił na ważnych festiwalach takich jak Asymmetry Festival (Wrocław), Łódź Songwriters Festival (Łódź) czy Green Zoo Festival (Kraków).

Maks Łapiński, druga gwiazda tego wieczoru, czaruje głosem przy akompaniamencie subtelnych dźwięków gitary i fortepianu. Jego koncerty to wydarzenia, które trudno opisać - trzeba je przeżyć. Pochodzący z Kujawsko-Pomorskiego muzyk, tworzy nieustannie, od kiedy w wieku 9 lat, napisał swoją pierwszą piosenkę. Dziś jest tekściarzem, kompozytorem, instrumentalistą i wokalistą, którego twórczość w sierpniu 2020 roku doceniono na międzynarodowym festiwalu Carpathia Festival. Łapiński zdobył tam nagrodę Grand Prix, śpiewając swoją autorską piosenkę Lew. Maks Łapiński to zagorzały miłośnik improwizacji, muzyk obdarzony ogromną wrażliwością (nie tylko muzyczną) i optymizmem. Aktualnie pracuje nad debiutancką płytą - materiał będzie bardzo osobisty, nieco romantyczny i naładowany pozytywną energią.

Koncerty odbywają się w ciągu dwóch dni (od 22 lipca do 23 lipca 2021 roku, godz. 19:30).

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Lasse Matthiessen i Maks Łapiński
artyści:
Lasse Matthiessen i Maks Łapiński
W muzyczną podróż ruszymy z Lasse Matthiessenem z Danii oraz Maksem Łapińskim z Polski. Melodyjność utworów Lassego i łagodna energia Maksa sprawią, że jeszcze długo po koncercie będziecie wspominać udział w nim jako coś naprawdę wyjątkowego! Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-29 20:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-30 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-03 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany