Koncert na Dzień Godności

fot. www.torun.pl / Lech Kamiński
8 maja 2019 roku w Muzeum Etnograficznym obchodzić będziemy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
921
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Początek obchodów zaplanowany jest na godzinę 9:45. Wówczas rozpocznie się koncert charytatywny pt. „Zrozumienie, szacunek i wsparcie”. W jego trakcie zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla osób niepełnosprawnych z całego województwa kujawsko-pomorskiego polegający na przygotowaniu prac na tablicy korkowej, które nawiązywałyby do tytułu koncertu. Prace będzie można obejrzeć tego samego dnia w holu Muzeum Etnograficznego.

Koncert poprowadzą Patrycja Lewandowska - autorka bloga „Torunianka z wyboru” oraz Maciej Korzeniowski. Nie zabraknie stoisk - cukierniczego z wypiekami przygotowanymi przez uczestników oraz związanych z codzienną pracą w pracowniach WTZ „Bratanki”: plastycznej, stolarskiej, krawieckiej oraz fotograficznej.

Wydarzenie w Muzeum Etnograficznym ma na celu wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną, pochodzących z województwa kujawsko-pomorskiego.

Jest to czwarta edycja tego wydarzenia. Cała akcja polega na zwróceniu uwagi społeczności lokalnej na problem niepełnosprawności intelektualnej, na przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu oraz sposobu postrzegania osób z tą niepełnosprawnością.

Fot. Lech Kamiński

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
921
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany