16 wrzesień 2022

Festiwal Powracająca Fala 2022

zdjęcie: Festiwal Powracająca Fala 2022 / kupbilecik24.pl / Festiwal Powracająca Fala 2022
kupbilecik24.pl / Festiwal Powracająca Fala 2022
Zapraszamy 8 października 2022 roku do Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6.
REKLAMA
data: 2022-10-08 18:30
miejsce: Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6
bilety: KUP BILET
 

Nadchodzi kryzys, ale nie obawiajcie się - całkowicie zaplanowany! Już 8 października 2022 roku na Sali Wielkiej Dworu Artusa usłyszymy zespół, który po latach, w częściowo zmienionym składzie powraca na scenę. Sentymentalny powrót do korzeni polskiego punka i reggae uczyni dla nas warszawska Załoga Kryzys, a towarzyszyć jej będzie toruński Brylband!

Załoga Kryzys to zespół składający się z byłych muzyków legendarnej kapeli Kryzys, funkcjonującej na przełomie lat 70. i 80. Choć warszawska formacja istniała zaledwie trzy lata (1979-1982), kompozycje Roberta Brylewskiego zapewniły jej członkom miano prekursorów punka i reggae na polskim rynku muzycznym. Przez długie lata, jedynym wydawnictwem utworów Kryzysu był francuski bootleg wypuszczony bez wiedzy muzyków. "Mam już dość", "Telewizja" czy "Dolina lalek" były jednak niezwykle ważnym głosem młodych ludzi, którzy w babilońskiej rzeczywistości zmagali się nie tylko z systemem, ale i zwyczajnymi, młodzieńczymi problemami. W skład Załogi Kryzys wchodzi aż czterech muzyków z pierwszych składów Kryzysu, są to: Dariusz "Magik" Kotuszewski, Tomasz "Men" Świtalski, Marek "Markus" Iwańczuk oraz Piotr "Śledziu" Ślesicki. Skład uzupełniają Marcin "Punkt 77" Wieczorek (Deuter Tribute to Kelner i Tasiemka), Marek "Marco" Wojtachnia (Big Baltic Band, Restless, Johan Band i Atak Serca), Radzian Berger (Martin Ruthoff, Mary Dean, Gin&Tonic, Noboco, Deuter, Restless, Atak Serca i Czarno-Biali Indianie). Co ciekawe, podobnie jak przed laty, managerem kapeli jest Jacek Olechowski.

O punkrockowy aperitif zadba toruńska kapela Brylband, posiadająca w swoim repertuarze covery utworów z dorobku Roberta Brylewskiego. Artysta był twórcą i najważniejszym filarem takich zespołów jak m.in.: Kryzys, Brygada Kryzys, 12R43L, Armia, Falarek Band czy The Users. Swobodnie poruszał się między gatunkami, uczestniczył w niezliczonych projektach muzycznych rozpiętych miedzy nowoczesnym jazzem a postindustrialną elektroniką. Był człowiekiem, który wyrywał się z każdej konwencji. Program hołdujący jednej z najważniejszych postaci środowiska muzycznego lat 80. i 90. z pewnością przeniesie nas w czasy świetności polskiej alternatywy. W skład zespołu wchodzą: Jarosław "Babajaro" Szubert (wokal, gitara), Robert "Odik" Ohde (gitara basowa), Łukasz Roszczynialski (gitara, drugi wokal), Bartek "Marshall" Maruszak (perkusja), Mateusz "Herbical" Kedracki (klawisze).

Pamiętajcie, by nie opuścić Dworu Artusa przedwcześnie! Po części koncertowej w Sali Małej odbędzie się niezwykłe spotkanie, będące bezpośrednim powrotem do korzeni festiwalu. Naszymi prelegentami będą twórcy Festiwalu Nowej Fali w Toruniu w latach 1980-1984! O kultowym festiwalu porozmawiamy z Waldemarem Rudzieckim, Szymonem Matusiakiem oraz Grzegorzem Grabowskim.

Organizatorzy Festiwalu: Fundacja Wspieramy Kulturę SztukArt, Centrum Kultury Dwór Artusa.
Komitet Honorowy: Waldemar Rudziecki, Szymon Matusiak, Marek Stankiewicz, Grzegorz Grabowski, Jarosław Radomski.
Partnerzy festiwalu: Kartoteka Wariata, Agencja Reklamowa Gall, Duży Format, MSU Publishing, Muzyczny Kram, Toruńska Giełda Winylowa, Restauracja Luizjana Dwór Artusa, Apartamenty Luizjana Mostowa 10.
Patronat medialny: Radio SuperNova, Muzyczny Kram, Kulturalne Media, Muzyczny Zwierz.
Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Bilety na koncert: 35 zł/przedsprzedaż, 40 zł/w dniu koncertu | Po części koncertowej (godz. 20:30) w Sali Małej odbędzie się darmowe spotkanie z twórcami Festiwalu Nowej Fali w Toruniu

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Załoga Kryzys
artyści:
Robert Brylewski, Maciej Góralski, Martyna Załoga, Aleksander Korecki, Andrzej Kasprzyk
Załoga Kryzys to zespół składający się z byłych muzyków legendarnej kapeli Kryzys, funkcjonującej na przełomie lat 70. i 80. Choć warszawska formacja istniała zaledwie trzy lata (1979-1982), kompozycje Roberta Brylewskiego zapewniły jej członkom miano prekursorów punka i reggae na polskim rynku muzycznym. Przez długie lata, jedynym wydawnictwem utworów Kryzysu był francuski bootleg wypuszczony bez wiedzy muzyków. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
14.2°C
wschód słońca: 06:45
zachód słońca: 18:25
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-05 19:00
miejsce
Dwa Światy, Toruń, ul. Ducha Św....
wstęp biletowany