18 czerwiec 2021

Artus Festival | Lasse Matthiessen i Dagamba | Koncerty Showcase | II Dzień

kupbilecik24.pl / Artus Festival | Lasse Matthiessen i Dagamba | Koncerty Showcase | II Dzień
Zapraszamy 23 lipca 2021 roku do Teatr Baj Pomorski, Toruń, ul. Piernikarska 9.
REKLAMA
data: 2021-07-23 19:30
miejsce: Teatr Baj Pomorski, Toruń, ul. Piernikarska 9
bilety: KUP BILET
 

W ramach Artus Festival przygotowaliśmy dla Was również jego wyjątkową część - KONCERTY SHOWCASE! Ten cykl wydarzeń poszerzy Wasze muzyczne horyzonty i sprawi, że poznacie muzyków, których twórczość stroniąc od mainstreamu, zapewnia niezwykłe doznania wszystkim szukającym w muzyce nieszablonowego, odkrywczego podejścia. W drugą muzyczną podróż ruszymy z Lasse Matthiessenem z Danii oraz zespołem Dagamba z Łotwy. Melodyjność utworów Lassego i zaskakujący muzyczny kolaż, który jest wizytówką Dagamby sprawią, że jeszcze długo po koncercie będziecie wspominać udział w nim jako coś naprawdę wyjątkowego!

Muzyka Lasse Matthiessena to połączenie prostoty i piękna. To również mieszanka mrocznych nastrojów z delikatnością. Twórczość artysty jest wypadkową folku, country, bluesa i muzyki ludowej. Niski, głęboki głos i piękne melodie to znak firmowy artysty. Na koncercie usłyszymy akustyczne piosenki umiejscowione między twórczością Boba Dylana i Nicka Drake"a. W dorobku ma cztery płyty. Lasse zagrał setki koncertów (zarówno solo jak i ze swoim zespołem) w takich krajach jak Niemcy, Francja, Austria, Hiszpania, USA, Norwegia i Holandia. W naszym kraju wystąpił na ważnych festiwalach takich jak Asymmetry Festival (Wrocław), Łódź Songwriters Festival (Łódź) czy Green Zoo Festival (Kraków).

Zespół Dagamba łączy style muzyczne, tworząc niepowtarzalne i potężne brzmienie. Eksplorując wcześniej niezbadane terytorium muzyczne, tworzą żywy i dynamiczne show na żywo. Ich muzyka jest równie imponująca zarówno podczas grania Beethovena, jak i wtedy, gdy grają… Led Zeppelin. Ich występ to mieszanka muzyki światowej, rocka, popu i muzyki klasycznej. To niepowtarzalne przedstawienie! Ich pasja do muzyki i umiejętność przekraczania najbardziej nieoczekiwanych granic gatunków przyniosła niezliczoną ilość sukcesów. To była motywacja do największego dotychczasowego kroku - koncertu z programem "Dagamba vs Tchaikovsky" w największym miejscu koncertowym na Łotwie, czyli Arenie Riga.

Bilety: 15 zł/za jeden dzień, 20 zł/Karnet na dwa dni | Koncerty Showcase odbywają się w ciągu dwóch dni (od 22 lipca do 23 lipca 2021 roku, godz. 19:30)

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Artus Festival
artyści:
Marcin Masecki, Błażej Król, Iwona Król, Thomas Fietz i inni
W ramach Artus Festival w pięknym otoczeniu amfiteatru Muzeum Etnograficznego zapraszamy na premierowy koncert Króla z materiałem z płyty "Dziękuję". Na koncercie otwarcia tegorocznego Artus Festival usłyszymy również w Sali Wielkiej Wariacje Goldbergowskie - jeden z filarów klasycznej pianistyki w wykonaniu Marcina Maseckiego, świetnie znanego toruńskiej publiczności z projektu Jazz Band Młynarski-Masecki czy muzyki do filmu Zimna Wojna. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-29 20:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-30 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-03 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany