12 październik 2020

MRiPS: przyznano już ponad 3,9 mln świadczeń "Dobry start"

fot. PAP
Ponad 3,9 mln świadczeń z programu "Dobry start" przyznano już rodzicom i opiekunom uczących się dzieci – poinformowała w poniedziałek PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Wnioski o przyznanie świadczenia można składać jeszcze do końca listopada.
REKLAMA

"Dobry start" to świadczenie w wysokości 300 zł, które przysługuje jednorazowo na każde uczące się dziecko. W tym roku do świadczenia uprawnionych jest 4,5 mln uczniów, a roczny koszt wypłaty wyprawek to ok. 1,4 mld zł.

Z najnowszych danych MRiPS wynika, że zdecydowana większość uprawnionych do świadczenia uczniów już otrzymała wsparcie.

"Od 1 lipca przyznano ponad 3,9 mln świadczeń. W tym czasie wpłynęły ponad 3 miliony wniosków, z czego zdecydowana większość – 2,2 mln – drogą elektroniczną" – podkreśliła minister Marlena Maląg.

"Nabór wniosków w tegorocznej edycji programu jeszcze trwa, ale fakt, że zdecydowana większość uprawnionych już otrzymała wsparcie dowodzi tego, że +Dobry start+ to świadczenie, które odpowiada na potrzeby rodzin, stanowi realne wsparcie domowych budżetów" – dodała szefowa MRiPS.

Świadczenie "Dobry start" pierwszy raz wypłacono w 2018 r. Świadczenie przyznawane jest jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 lat lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 lat. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

Od początku funkcjonowania programu do rodzin trafiło 2,67 mld zł.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-13 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-17 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany