5 październik 2020

Zakopane w czerwonej strefie; turyści niedoinformowani o obowiązku noszenia maseczek

fot. PAP
Zakopiańska policja przez miniony weekend ukarała cztery osoby mandatami karnymi po 500 zł za brak maseczek oraz pouczyła 74 osoby w tym zakresie.
REKLAMA

Rzecznik Zakopiańskiej policji Roman Wieczorek powiedział PAP, że turyści tłumaczyli się brakiem informacji o tym, że Powiat Tatrzański znalazł się w czerwonej strefie i mają obowiązek noszenia maseczek.

"Mandatami zostały ukarane osoby, które uporczywie nie chciały ubrać maseczek, jednak większość pouczonych reagowała ze zrozumieniem i miała przy sobie maseczki. Bardzo wielu turystów przyjeżdża do Zakopanego i nie ma świadomości, że trafia do czerwonej strefy, ponieważ oprócz informacji medialnych, nie ma żadnych ogłoszeń czy choćby powiadomień w postaci alertów RCB na telefon komórkowy, które by mówiły o takim obowiązku. Dużo jest też gości zagranicznych napotykanych choćby na dworcu, którzy nie mają pojęcia o obostrzeniach" - powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji.

Rzecznik przekonywał, że najczęściej sam widok umundurowanego policjanta powoduje, że ludzie zakładają maseczki.

Rzecznik relacjonował, że przyjezdni, którzy w poniedziałek dotarli do Zakopanego, już z okien autobusu widząc policjantów na dworcu w pośpiechu zakładali maseczki. Podobnie było w godzinach popołudniowych, kiedy młodzież wracała ze szkoły, wszyscy zakładali maseczki na widok munduru policyjnego.

W Małopolsce czerwona strefa obowiązuje w czterech powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, limanowskim, myślenickim. Żółta – w mieście na prawach powiatu Nowy Sącz oraz w powiecie nowosądeckim i powiatach suskim i wadowickim.(PAP)

Autor: Szymon Bafia

szb/ aj/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany