Historyczny Rajd Rowerowy

fot. www.torun.pl / Stowarzyszenie GoSport!
Z perspektywy rowerowego siodełka poznawali zawiłe dzieje Toruniauczestnicy Historycznego Rajdu Rowerowego organizowanego przez Stowarzyszenie GoSport! Rowerowe podsumowanie majówki z historią w tle odbyło się 5 maja 2019 r.
REKLAMA

Przewodnik Paweł Bukowski pokazał nieznane zakątki Torunia, przytaczając historyczne ciekawostki dotyczące odwiedzanych miejsc. Rowerzyści-pasjonaci historii spotkali się na punkcie widokowym przy Placu Daszyńskiego, przy wjeździe na most im. Gen. E. Zawackiej. Uczestnicy rajdu odwiedzili m.in. Fort I im. Jana III Sobieskiego, gdzie przeszli przeszkolenie z wojskowej musztry i zwiedzili cały obiekt wraz z przewodnikiem z grupy rekonstrukcji historycznej.

Trasa rajdu wiodła też przez osiedle Na Skarpie, gdzie omawiano historyczne murale, jakie zachowały się w tej części miasta. Następnie rowerzyści przejechali do Kaszczorka - poznali burzliwe dzieje tamtejszej świątyni i historię strajku szkolnego, jaki zorganizowali w proteście przeciwko nauce języka niemieckiego uczniowie szkoły podstawowej. Rajd zakończył się ogniskiem na przystani kajakowej przy ujściu Drwęcy do Wisły, gdzie przewodnik opowiadał m.in. o pobliskiej granicy zaborów, ruinach zamku, statku „Kiliński” i zbiorach skansenu etnograficznego. Całość zakończył quiz wiedzy historycznej z nagrodami.

Rajd przeznaczony był dla mieszkańców i gości naszego miasta. Impreza miała rodzinny charakter. Jej głównym celem była promocja turystyki z naciskiem na miejsca, które otaczają nas codziennie, a nie zawsze zdajemy sobie sprawę z ich turystycznych i historycznych walorów.

Trasa miała długość ok. 13 km. Uczestnicy brali udział bezpłatnie, rajd został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

Fot. Stowarzyszenie GoSport!

Źródło: www.torun.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany