Rusza przewiert

fot. www.torun.pl
Od soboty 15 lutego 2020 r. ruszają prace na pl. Niepodległości, ale równolegle będą też prowadzone intensywne roboty na alei św. Jana Pawła II, gdzie w przyszłym tygodniu będzie wykonywany przewiert.
REKLAMA

Taka technologia ograniczy obecność sprzętu budowlanego w sąsiedztwie koron drzew.

- Prace już teraz idą dwutorowo. Na pl. Niepodległości przygotowane są już szalunki pod fundamenty słupów trakcyjnych, a na al. św. Jana Pawła II układamy wodociąg i kanał deszczowy, zaś między ul. Kraszewskiego a Mickiewicza wzmacniamy podłoże pod część drogową  – wylicza kierownik budowy z ramienia firmy Balzola Wojciech Kulpiński. – Zaczynamy też przygotowania do przewiertu, który będzie biegł pod ziemią przez aleję św. Jana Pawła II od pl. Artylerii Polskiej, czyli od tzw. „armatek” do wysokości ul. Chopina.

W przewiercie zostanie ułożona kanalizacja deszczowa. Prowadzenie prac w takiej technologii jest bardziej skomplikowane, ale korzystne dla zieleni, gdyż ogranicza działania sprzętu budowlanego w sąsiedztwie koron drzew.

Prace na pl. Niepodległości będą obejmowały budowę węzła torowego z połączeniem nowego odcinka torowiska w al. św. Jana Pawła II oraz przebudowę fragmentów istniejącego torowiska wzdłuż ulic Kraszewskiego i Czerwona Droga. By tego dokonać, niezbędne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu drogowego. Z tego powodu od soboty 15 lutego br. na samym placu i ul. Kraszewskiego zostaną wprowadzone kolejne zmiany w  organizacji ruchu drogowego. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, gdyż  nastąpią zmiany w pierwszeństwie przejazdu.

Więcej informacji o pracach na pl. Niepodległości i zmienionej organizacji ruchu tutaj.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-23 18:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-24 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany