3 kwiecień 2021

Maląg: zależy nam na tym, aby w każdym woj. było co najmniej jedno hospicjum perinatalne

fot. PAP
Zależy nam na tym, aby w każdym województwie było co najmniej jedno hospicjum perinatalne - powiedziała w sobotę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Troska o osoby najsłabsze jest naszym priorytetem - zapewniła.
REKLAMA

Maląg pytana na antenie TVP Info, jakie nowe rozwiązania są przygotowywane przez rząd dla rodzin, które spodziewają się ciężko chorego dziecka powiedziała: "przede wszystkim musimy zwrócić uwagę, że właśnie to rząd PiS po raz pierwszy kompleksowo wprowadził ustawę +Za życiem+, czyli ustawę wspierającą rodziców, rodziny, które dowiadują się, że może urodzić się dziecko z ciężkimi wadami".

"Przede wszystkim w tych nowych rozwiązaniach, nad którymi pracuje zespół pana ministra Pawła Wdówika, pełnomocnika rządu ds. niepełnosprawnych, chodzi o to, aby otoczyć kobietę, rodziców tym wsparciem na samym początku i przez cały okres przebywania w ciąży" - przekazała Maląg.

"Zależy nam także na tym, aby powstały zespoły takie, które przede wszystkim w różnych obszarach będą wspierały kobiety od samego początku - od uzyskania tej trudnej informacji poprzez cały przebieg ciąży, aż do urodzenia dziecka" - dodała.

Wskazała, że rządowi zależy także na tym, aby "w każdym woj. było co najmniej jedno hospicjum perinatalne". "Nad tymi rozwiązaniami zespół pracuje, to jest zespół międzyresortowy, zarówno Ministerstwo Zdrowia, jako ministerstwo wiodące, Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Sprawiedliwości. To są działania, które przede wszystkim muszą wesprzeć tych, którzy tego potrzebują. Troska o osoby najsłabsze jest naszym priorytetem" - zapewniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej. (PAP)

Autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-17 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany