Maląg: rodziny są najcenniejszym bogactwem Polski

fot. PAP
Bez szczęśliwych rodzin nie będzie szczęśliwego i bezpiecznego państwa. Jesteście najcenniejszym bogactwem Polski – napisała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w życzeniach z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.
REKLAMA

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji szefowa MRiPS w piśmie kierowanym do rodzin podkreśliła priorytetową rolę rodziny i zapewniła, że rządowe środki kierowane na ten cel nie są przez nią traktowane jako koszt, lecz jako inwestycja. "Taka, która umożliwi rodzinom godne życie, przekona rodziców, że mogą sobie pozwolić na więcej dzieci, a seniorzy nie będą musieli obawiać się o swoją przyszłość" – wskazała.

Dodała, że wzmocnienie roli rodzin, budowanie wokół nich dobrego klimatu i przeciwstawianie się niekorzystnym zmianom demograficznym to wyzwania, z którymi mierzy się dziś cała Europa.

"My też stawiamy na rodzinę. Bez szczęśliwych rodzin nie będzie szczęśliwego i bezpiecznego państwa. Jesteście najcenniejszym bogactwem Polski" - podkreśliła Maląg.

Przypomniała, że doceniając uniwersalną rolę i znaczenie rodzin dla przyszłości świata, papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem Rodziny.

"Ja ze swej strony dokładam wszelkich starań, by polityka prorodzinna była sprawą szerokiej koalicji, nie tylko rządu, ale też samorządów, organizacji pozarządowych, i wielu ludzi dobrej woli, działających na rzecz rodzin" - napisała.

Szefowa MRiPS skierowała do rodzin życzenia ogromu wzajemnego zrozumienia i partnerstwa, cierpliwości i zaufania. "Pozostańmy niezmiennie jedną, wielką, polską rodziną" - dodała.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

ozk/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-21 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany