Żużlowa reprezentacja Polski w Toruniu

fot. www.torun.pl
Czterokrotni Drużynowi Mistrzowie Świata, Australijczycy, będą rywalami żużlowej reprezentacji Polski w pierwszym spotkaniu towarzyskim w sezonie 2020. Mecz odbędzie się 29 marca na Motoarenie w Toruniu o godz. 14:00.
REKLAMA
Bilety na to wydarzenie dostępne są na portalu eBilet.pl - LINK

Ceny biletów:

  • Strefa Niebieska: normalny - 35 zł, ulgowy - 15 zł
  • Strefa Zielona: normalny -25 zł, ulgowy - 15 zł
  • Pakiet 3+1 (na strefę zieloną): 80 zł
  • Strefa Czerwona: 100 zł
  • Bilet VIP: 650 zł

Meczem z Australią reprezentacja Polski powraca na Motoarenę po blisko 9 latach przerwy. Ostatni mecz kadry w Toruniu odbył się 16 października 2011 roku, kiedy to Biało-Czerwoni pokonali Resztę Świata 47:44.

- Dziewięć lat temu rozpoczęliśmy właśnie na toruńskiej Motoarenie nową erę meczów towarzyskich Żużlowej Reprezentacji Polski. Pamiętam wówczas tłumy widzów na stadionie i niezwykle ciekawe widowisko. Chciałbym, aby ten scenariusz powtórzył się i tym razem. Z pewnością Australijczycy, którzy dobrze czują się na tym obiekcie łatwo skóry nie sprzedadzą. A i Marek Cieślak, trener naszej kadry będzie miał pierwszy pogląd na to, kto w jakiej jest dyspozycji u progu sezonumówi Karol Lejman z One Sport. Menedżerowie obu zespołów zapowiedzieli już, że w Toruniu, obie reprezentacje wystąpią w najsilniejszych zestawieniach.

Z Australią reprezentacja Polski zmierzyła się trzykrotnie, za każdym razem odnosząc zwycięstwo. Pierwsze z trzech spotkań odbyło się w 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Polacy zwyciężyli wówczas 54:39, jednak najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był reprezentant gości, Davey Watt, który zdobył 13 punktów i bonus. Najciekawsze ze starć obu reprezentacji odbyło się w Krakowie. Przez 11 wyścigów, podopieczni Marka Lemona prowadzili, jednak skuteczna pogoń Biało-Czerwonych doprowadziła do zwycięstwa gospodarzy w stosunku 49:41. Ostatni mecz Polska-Australia został rozegrany na torze w Pile 1 maja 2018 roku. Żużlowa reprezentacja Polski pokonała wówczas Australię 53:37. Bohaterem tego spotkania był Jarosław Hampel. Dwukrotny Indywidualny Wicemistrz Świata tuż przed meczem został wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski, by następnie zostać najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania, zdobywając 14 punktów.

Marcowe spotkanie będzie kolejnym etapem przygotowań obu reprezentacji do zbliżających się zmagań Monster Energy FIM Speedway of Nations, które rozpoczną się 25 kwietnia w niemieckim Landshut.  Zawodnicy żużlowej reprezentacji Polski mają za sobą zgrupowanie kadry, które odbyło się w Szklarskiej Porębie. Szkoleniowcy Biało-czerwonych zadbali o odpowiednie treningi zarówno na stokach narciarskich, jak i na sali gimnastycznej.

Organizatorzy serdecznie zachęcają do zapisywania się do wydarzenia, które zostało utworzone na profilu Facebookowym żużlowej reprezentacji Polski. Tam będzie można na bieżąco śledzić przygotowania do inauguracyjnych zawodów na Motoarenie – LINK

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-23 18:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-24 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany