Żużel razy dwa

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
W 2020 r. na toruńskiej Motoarenie zawodnicy walczący o tytuł najlepszego w Europie żużlowca pojawią się dwukrotnie w ramach finałów TAURON Speedway Euro Championship.
REKLAMA
Motoarena nie była obecna w pierwotnej wersji kalendarza cyklu TAURON SEC na sezon 2020. Zmagania miały odbyć się kolejno w Vojens, Łodzi, Goričan i Chorzowie. Ostatecznie finałowe zawody nie zostaną rozegrane na żadnym z powyższych stadionów, co związane jest z pandemią koronawirusa, która pokrzyżowała plany. Udało się stanąć na wysokości zadania i wypracowano nowy kalendarz, w którym 5 turniejów zostanie rozegranych w ciągu zaledwie ok. 3,5 tygodnia. Z pewnością to sytuacja bez precedensu i tym samym Indywidualne Mistrzostwa Europy zagoszczą do Bydgoszczy, Gniezna, Rybnika i dwukrotnie do Torunia.

Motoarena im. Mariana Rosego, od początku istnienia cyklu TAURON SEC, była trzykrotnie gospodarzem finałowych rund. Pierwszy turniej odbył się tam w roku 2015, a kolejne następowały co dwa lata. Wcześniej organizowano na tym stadionie m.in. wspomniane już rundy cyklu Speedway Grand Prix oraz zmagania w ramach Speedway Best Pairs. Tym razem, przez sytuację związaną z koronawirusem, Toruń był zatem oczywistym wyborem do zorganizowania zawodów - odbędą się na nim aż dwa turnieje. Serię zainauguruje finał 4 lipca, a zakończy się ona na tym samym obiekcie, dokładnie 25 dni później. Po wydaniu odpowiedniego rozporządzenia przez polski rząd, możliwa będzie obecność części kibiców na stadionie, a z pewnością będą oni chcieli z tego skorzystać.

Fot. Sławomir Kowalski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-29 20:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-30 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-03 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany