Sukces Orlen Copernicus Cup 2020

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
Mityng lekkoatletyczny Orlen Copernicus Cup zakończył się sukcesem, szeroko komentowanym w kraju, jak i za granicą. To podczas tego wydarzenia padł rekord świata w skoku o tyczce – Szwed Armand Duplantis pokonał wysokość 6,17 m.
REKLAMA
Szósta edycja Toruńskiego mityngu została podsumowana podczas konferencji prasowej, która odbyła się 11 lutego 2020 r. w Arenie Toruń.

- Dzięki Orlen Copernicus Cup 2020 o Toruniu mówił cały świat! To wydarzenie, które przyciąga kibiców zarówno do Areny Toruń, jak i przed ekrany telewizorów, które zapewnia największe sportowe emocje. Bo to tu, w Toruniu, padają rekordypowiedział z dumą prezydent Michał Zaleski, przywołując ustanowiony przez Armanda Duplantisa rekord świata w skoku o tyczce – 6.17 m, jak i wiele innych rekordów, jakie zostały osiągnięte 8 lutego 2020 roku. Prezydent w tym miejscu podziękował organizatorom wydarzenia, Kujawsko-Pomorskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki oraz Miastu Toruń, za przygotowanie imprezy w każdym szczególe.

- Ta międzynarodowa impreza była dla nas potwierdzeniem naszego dobrego przygotowania do wydarzenia, które jest dla nas teraz priorytetem, czyli do lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy, które w tym miejscu odbędą się już za rok, 5-7 marca 2021 – dodał prezydent Michał Zaleski.

Szósta edycja wydarzenia przyciągnęła niezmiennie komplet kibiców na trybuny toruńskiej hali. Jak podkreślają zawodnicy i organizatorzy, podczas Copernicus Cup panuje niesamowita, gorąca atmosfera, która sprzyja dobrym występom. W edycji 2020 udział wzięło 180 zawodników z 43 krajów. – Ja mówię, że to jeden z najlepszych mityngów lekkoatletycznych na świecie, ale zawodnicy twierdzą, że najlepszy. To właśnie nasza publiczność i ta atmosfera "pociągnęły" Duplantisa do rekordu światapowiedział Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, dyrektor Orlen Copernicus Cup 2020.

Jak podkreślił Krzysztof Wolsztyński, był to mityng rekordów – padły trzy rekordy świata, 4 rekordy kontynentu, 10 rekordów krajów, 3 rekordy mityngu, 5 najlepszych wyników na świecie w sezonie i 2 najlepsze wyniki w historii uzyskane w hali w Polsce – REKORDY. – W Toruniu wystąpiła światowa czołówka zawodników – potwierdził Krzysztof Wolsztyński.

Orlen Copernicus Cup 2020 był także sukcesem medialnym. O wydarzeniu w Toruniu pisały największe prasowe tytuły w Polsce, a także na świecie: „Washington Post” (Stany Zjednoczone), „FrankfurterAllgemeine Zeitung” (Niemcy), „L’Equipe” (gazeta sportowa z Francji), „GazettaDello Sport” (Włochy), „Aftonbladet” (Szwecja). Jak dotychczas o zawodach ukazało się ponad 3000 przekazów medialnych. Te informacje dotarły do ponad 40 mln osób. Wiadomo już, że ekwiwalent reklamowy wyniósł ponad 5,1 mln złotych.

Fot. Sławomir Kowalski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-23 18:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-24 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany