7 maj 2021

Strzał w 10

fot. nadesłane
Wielkimi krokami zbliża się inauguracja VI edycji Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Jedną z pierwszych dyscyplin, w której rywalizować będą osoby z niepełnosprawnościami to strzelectwo sportowe. Imprezę z udziałem pełnoletnich uczestników z całej Polski zaplanowano w dniach 21-23.05.2021 r. we Wrocławiu.
REKLAMA
Udział w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Strzelectwie Sportowym nie wymaga posiadania własnej broni. Ze względu na zróżnicowany stopień posiadanych umiejętności wśród zawodników organizatorzy zapewniają szkolenie oraz opiekę instruktorską w trakcie całych zawodów.

Ubiegłoroczne zmagania, które odbyły się na obiektach zielonogórskiej strzelnicy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród osób z niepełnosprawnościami. Limit miejsc został osiągnięty w ciągu kilku dni. W dniu wczorajszym ruszyły zapisy do tegorocznej edycji, które potrwają do 11.05.2021 r. do godziny 20:00. Do Mistrzostw zgłosić się może każda pełnoletnia osoba, posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności i będąca członkiem AZS.

Szczegóły: http://imp.azs.pl/zgloszenia/

IMP AZS w Strzelectwie Sportowym zostały zapoczątkowane w 2020 r., a ich pierwszym organizatorem był KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wtedy to, uczestnicy rywalizowali na strzelnicy 10 metrowej. W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Żaneta Fogiel (KUL Lublin), zaś wśród mężczyzn triumfował Marek Dobrowolski (AEH Warszawa). Tegoroczne Mistrzostwa przenoszą się do Wrocławia, gdzie zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się w konkurencjach karabinu pneumatycznego na osi 20 metrowej. Przewidziano również konkurencję i specjalistyczną broń dla osób z dysfunkcją wzroku.

Osoby, które zakwalifikują się do zawodów nie ponoszą opłaty za udział. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie dla pierwszych 55 osób. Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS, zaś fundatorem nagród Dom Wydawniczy Rebis.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-17 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany