14 październik 2020

Rowerowa Stolica Polski nadal ta sama

fot. www.torun.pl
Z ostatnim dniem września zakończyła się 2. edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której brały udział 44 miasta. Przechodni Puchar zostaje w Nowej Soli, która zwyciężyła drugi raz z rzędu. Rowerzyści w całym kraju wykręcili ponad 3,6 mln kilometrów. To tylko jeden z rekordów zabawy, do której włączył się Toruń, a którą zorganizowało miasto Bydgoszcz.
REKLAMA
Przechodni Puchar Rowerowej Stolicy Polski zostaje w Nowej Soli, która ponownie nie miała sobie równych. Zgodnie z regulaminem, Puchar zostaje na stałe w mieście, które zwycięży trzykrotnie. Drugie miejsce zajęła Biała Podlaska, z której m.in. pochodzi rekordzista przejechanych kilometrów na rowerze. Przez 30 dni Pan Jacek przejechał 7 tys. km! Na trzecim miejscu uplasowało się Gniezno. Przypomnijmy, że do trzech najlepszych miast trafią stacje naprawy rowerów ufundowane przez firmę Ibombo.

W 2020 roku do zabawy włączyły się  44 miasta – to jeden z pierwszych rekordów, który padł w tej edycji. Włodarze polskich miast czują nowy rowerowy trend. W całej Polsce powstają kilometry nowych rowerowych tras, po których porusza się coraz więcej cyklistów. Każde z miast biorących udział w projekcie otrzymuje mapę ciepła, dzięki temu widać, gdzie mieszkańcy najchętniej wybierają się na rowerowe wycieczki.

Toruń zajął w tym roku 22. miejsce. O zajęciu miejsca decydowała liczba przejechanych kilometrów, która była dzielona przez liczbę mieszkańców danego miasta.

Piękna wrześniowa pogoda sprzyjała wsiadaniu na rower. W pierwszym tygodniu mogliśmy pochwalić się już się milionem kilometrów na liczniku RSP. W zabawie aktywny udział wzięło blisko 16 tys. użytkowników, którzy odbyli ponad 200 tysięcy treningów. Kilometry były kręcone do ostatnich minut, ostatecznie cała Polska wykręciła ponad 3,6 mln km, z czego aż 101 tys. km rowerzyści jeżdżący dla Torunia!

Wśród biorących udział w rywalizacji nie zabrakło rowerowych zapaleńców. Trzy najaktywniejsze rowerzystki przekroczyły 4 tys. kilometrów. Rowerzyści mogą pochwalić się ponad 6 tys. kilometrów przejechanych na dwóch kółkach. W Toruniu rekordzistą w kręceniu kilometrów został Pan Dariusz Pacuk, który przejechał 3579 km!


Pandemia koronawirusa spowodowała, że chętniej wybieramy rower jako codzienny środek transportu. A ideą akcji jest przede wszystkim promowanie roweru jako zdrowego, ekologicznego i nowoczesnego środka transportu, który ma niewiele ograniczeń. Dzięki zabawie udało się ograniczyć ślad smogowy o 134 tony! Kolejna edycja zabawy już w przyszłym roku, ale aplikacja działa przez cały rok i zachęca do 18 różnych aktywności.

NAGRODY

Serdecznie zapraszamy po odbiór nagród WSZYSTKIE osoby, które zdobywały punkty dla Torunia i przejechały minimum 100 km w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2020.

Osoby, które przejechały powyżej 1200 km otrzymują rowerowe kaski, a osoby które przejechały powyżej 200 km otrzymują bidon rowerowy. Natomiast na rowerzystów, którzy przejechali powyżej 100 km czekają koszulki I Love Toruń.

Po odbiór nagród zapraszamy do Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, ul. Juliana Fałata 39, w godz. 7:30-15:30, tel. 56 611 83 66. Odbiór nagród odbywa się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Koniecznie prosimy zabrać ze sobą telefon, na którym mają Państwo zainstalowaną aplikację, celem weryfikacji przejechanych kilometrów.

Wszystkim uczestnikom Rywalizacji serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i już dziś zapraszamy do kręcenia kilometrów w kolejnej edycji w 2021 roku.

 

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-24 15:00
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany