8 czerwiec 2022
patronat medialny

Ponad czterysta zawodniczek i zawodników zagra w Warszawie w Turnieju Białe Orły

fot. nadesłane
Czterdzieści drużyn, ponad czterysta zawodniczek i zawodników, a do tego wiele fantastycznych atrakcji – 11 czerwca w Warszawie odbędzie się Turniej Białe Orły z okazji 100-lecia Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.
Organizatorem imprezy jest klub Białe Orły Warszawa, który w ubiegłym roku obchodził piętnastą rocznicę założenia. 

Stulecie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej to dla ludzi futbolu w Warszawie i całym województwie bardzo ważne wydarzenie. Postanowiliśmy uczcić je w najlepszy możliwy sposób, czyli organizując na wysokim poziomie sportowe zmagania dla dzieci – mówi Witold Miller, założyciel i członek zarządu Białych Orłów.

W imprezie udział weźmie czterdzieści zespołów z czterech województw. W turnieju zagrają młodzi piłkarze z rocznika 2015 i młodsi oraz zawodniczki z rocznika 2014 i młodsze.

Udział w turnieju jest oczywiście bezpłatny, a każdy jego uczestnik otrzyma nie tylko pakiet startowy, ale także pamiątkowy medal i dyplom. Oczywiście dzieciom zapewniamy również wodę i ciepły posiłek. Dla uczestników odbędzie się też loteria fantowa – dodaje Miller.

Na dzieci czeka też cała masa atrakcji, m.in. konkursy historyczne, strefa zabaw z dmuchańcami, spotkania ze znanymi piłkarzami i trenerami w tym z Orłami Górskiego, warsztaty kulinarne dla najmłodszych, nauka zwodów z trenerem dryblingu piłkarskiego Piotrem „Olem” Oleksikiem oraz pokaz i nauka teqball z dziewięciokrotnym mistrzem Polski oraz uczestnikiem mistrzostw świata Bartoszem Frańczukiem.

Klub Białe Orły obecnie szkoli blisko czterystu zawodników z roczników 2004-2017 w sekcji piłkarskiej oraz setkę dzieci w sekcji gimnastycznej. Prowadzi również zespół seniorów złożony z wychowanków akademii.

Na przestrzeni lat kilkudziesięciu zawodników Białych Orłów występowało w reprezentacji Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, wielu otrzymało powołania do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych, a najlepsi absolwenci występują dziś w ekstraklasie i innych rozgrywkach szczebla centralnego PZPN. Łącznie w Białych Orłach pracuje ponad 30 trenerów z uprawnieniami UEFA oraz dwie trenerki gimnastyki. Klub ma srebrny certyfikat nadany przez Polski Związek Piłki Nożnej, który gwarantuje najwyższy poziom organizacyjny i sportowy. W tym roku klub planuje budowę własnej hali pneumatycznej do treningów w okresie zimowym.

Turniej Białe Orły z okazji 100-lecia Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się 11 czerwca 2022 roku na obiekcie przy ul. Ostródzkiej 175 w Warszawie. Początek zmagań młodych piłkarek i piłkarzy o godz. 9. Patronat nad imprezą objęli prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk, burmistrz dzielnicy Białołęka Grzegorz Kuca oraz Stowarzyszenie Trenerów Piłki Nożnej i Fundacja „Dzielmy Się Uśmiechem” im. Krystiana Popieli. Impreza dofinansowana jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
-0.6°C
wschód słońca: 07:25
zachód słońca: 16:32
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2023-02-03 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-03 19:30
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-03 20:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-05 18:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany