patronat medialny

Otylia Swim Tour, cykl warsztatów dla młodych adeptów pływania i ich rodziców, wystartował

fot. Paweł Skraba
Otylia Swim Tour, cykl warsztatów dla młodych adeptów pływania i ich rodziców, wystartował. Zajęcia, w których wzięło udział blisko dwustu uczestników, odbyła się w niedzielę na obiektach Fundacji Elektrowni Rybnik.

Jestem zadowolona, że otwieramy nasz projekt na obiektach Fundacji Elektrowni Rybnik, bo z panią prezes rozmawialiśmy o tym już cztery razy. Pandemia nas powstrzymywała, przenosiliśmy nasze spotkanie, ale wreszcie jesteśmy – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Warsztaty dla dzieci, podobnie jak w poprzednich latach w trakcie Otylia Swim Tour, prowadzili wykwalifikowani trenerzy pływania oraz przygotowania motorycznego. Dzieci trenowały w wodzie i w hali sportowej, a z kolei rodzice mieli okazję wysłuchać wykładów dietetyka i psychologa sportowego.

 Rodzice narzekają, że dzieci spędzają coraz więcej czasu przed komputerami, że nie umieją ich zmotywować. Nasz projekt łączy dzieci i rodziców, pomagamy, jak komunikować się z dzieckiem, jak je dobrze odżywiać. To są bardzo ważne rzeczy, którymi dzielimy się z rodzicami – dodała mistrzyni olimpijska z Aten.

Nie ma dla nas większej radości, niż fakt, iż w końcu udało nam się to wydarzenie w Rybniku zainaugurować. Długie tygodnie oczekiwania, a dziś się spotykamy i bardzo się z tego cieszę. Ta misja, z którą przyjeżdża dziś do nas Otylia Jędrzejczak ze swoją ekipą, czyli propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia, propagowanie pływania, zdrowego odżywiania, dbałości o kondycję psychiczną, to jeden z głównych celów działalności Fundacji Elektrowni Rybnik. Z całą naszą bazą i z naszą misją działania wpisujemy się doskonale w zamierzenia Fundacji Otylii Jędrzejczak – mówiła prezes Fundacji Elektrowni Rybnik Katarzyna Dutkiewicz.

Uczestnicy zajęć nie kryli radości z faktu, że mogli spotkać się z Otylią Jędrzejczak i trenerami z jej Fundacji. Oprócz uczestnictwa w zajęciach dzieci miały okazję otrzymać bardzo bogate pakiety startowe, ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. Nestle i Fundacja Elektrowni Rybnik.

Pływam od pięciu lat, zawsze uwielbiałam pływanie. Kocham kraula i delfina, trzeba mieć do tego siłę, a ja ją mam. Kocham Otylię, zawsze ją doceniałam, mam nawet jej książkę w domu. Jestem już po raz trzeci na Otylia Swim Tour – mówiła Gabriela z Katowic.

Najbardziej lubię startować w sztafecie z innymi. Chodzę na Otylia Swim Tour od sześciu lat, uwielbiam tą atmosferę. Najbardziej cieszę się z zajęć z delfina, bo mam z tym trochę kłopotów – dodała jej koleżanka Natalia z Rudy Śląskiej. Co ciekawe, z tego samego miasta do wielkiej kariery startowała Otylia Jędrzejczak.

Bardzo podobnie reagowali trenerzy, którzy po wielu miesiącach przerwy znów mogli spotkać się z młodymi adeptami pływania.

Cieszymy się, że w końcu znów możemy poprowadzić zajęcia dla dzieci. Rozwijamy różne mięśnie, poprawiamy koordynację, ćwiczenia często pomagają im przy poprawie techniki pływania. Często widać w tych grupach energię i chęć – mówiła Klaudia Koźbiał, trener personalna.

Tęskniłem i to bardzo, myślę, że podobnie, jak i dzieciaki, bo ciężko przechodziły okres izolacji. Tradycyjnie dzielimy na cztery style plus elementy techniczne, a każdym elementem zajmuje się inny trener – dodała Szymon Kujat, trener pływania.

Projekt Otylia Swim Tour jest finansowany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a współorganizatorem wydarzenia w Rybniku była Fundacja Elektrowni Rybnik.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-29 20:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-30 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-03 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany