8 listopad 2023

Najlepsi pływacy CSWOT

fot. nadesłane
We wtorek (07.11.2023 r.) na terenie basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Hallera w Toruniu, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadziło zawody pływackie. Terytorialsi rywalizowali ze sobą w pięciu przygotowanych konkurencjach.
REKLAMA

Utrzymywanie dobrej sprawności fizycznej jest obowiązkiem każdego żołnierza. Dzięki przeprowadzaniu różnorodnych zawodów sportowych mamy możliwość oceny osiąganych przez żołnierzy wyników i wyłonienia naszych reprezentantów, których skierujemy na zawody centralne. – powiedział płk dr Przemysław Żukowski, komendant Centrum Szkolenia WOT.

 W czasie przeprowadzonych zawodów żołnierze rywalizowali ze sobą w konkurencjach pływania stylem klasycznym oraz dowolnym na dystansach 50 i 100 metrów, a także stylem grzbietowym na dystansie 50 metrów. Ich celem było wyłonienie najlepszych Terytorialsów, którzy w przyszłości reprezentować będą CSWOT w zawodach centralnych organizowanych przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dzięki przeprowadzonym zawodom w pływaniu miałem możliwość nie tylko sprawdzenia swojego aktualnego poziomu sprawności fizycznej, ale także dobrej zabawy i rywalizacji z moimi kolegami. Uważam, że każdy ruch i forma aktywnego spędzania czasu pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. – dodał jeden z pływaków.

Warto także przypomnieć, że w połowie października br. w Łańcucie zakończyły się VI Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Futsalu. Na najwyższym podium znalazła się wówczas drużyna składająca się m.in. z żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej, a w samych zawodach wzięło udział 19 reprezentacji WOT z całego kraju.

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps.  „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
-2.3°C
wschód słońca: 07:35
zachód słońca: 15:33
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2023-12-02 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 20:00
miejsce
Sala Kameralna - CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-03 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-04 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany