Na rowerach szlakiem sportu

fot. www.torun.pl
Blisko 100 osób wzięło udział  w Rajdzie Rowerowym - Szlakiem Toruńskiego Sportu. Uczestnicy na trasie poznali gości specjalnych wydarzenia  m.in. legendę czarnego sportu Jana Ząbika, współtwórcę sukcesów lekkoatletów i koszykarzy Rajmunda Jagodzińskiego, czy prezesa TKKF Toruń i znawcę historii toruńskiego sportu Ryszarda Kowalskiego.
REKLAMA

Rowerzyści wystartowali w sobotę 20 lipca 2019 r. z parkingu Areny Toruń przy ul. Bema. Tam o sportowej historii popularnej „Chełmionki” opowiadał Ryszard Kowalski, który przypomniał m.in. o organizowanym w Toruniu najstarszym w Polsce maratonie. Kolejna historyczna stacja to rektorat UMK i opowieść Rajmunda Jagodzińskiego o tym jak wypiekano Twarde Pierniki, czyli jak w  sportowym kampusie uniwersyteckim tworzono historię toruńskiego AZSu. 

Uczestnicy rajdu odwiedzili także toruński Fort VIII, a następnie na Motoarenie spotkali się z Janem Ząbikiem, który opowiadał o początkach swojej kariery zawodniczej.  Kolejne przystanki to park na Bydgoskim Przedmieściu, tereny rekreacyjne przy Martówce, przystań sportów wodnych na błoniach, spotkanie przy Grzybku, gdzie przewodnik Paweł Bukowski opowiadał o historii hokeja. Ostatnim punktem rajdu było spotkanie z trenerem Ryszardem Neunertem, który oprowadził uczestników po zabytkowej sali gimnastycznej przy ul. Mickiewicza. To obiekt z 1898 roku ówczesnego Gimnazjum Królewskiego w Toruniu. Wybudowany z drewna tzw. metodą szwedzką. Decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków sala ta została wpisana do rejestru zabytków.

Wydarzenie odbyło się w ramach Sportowego Lata w Toruniu, organizatorami byli  Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia oraz Stowarzyszenie GO SPORT. 

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany