Szlachetna Paczka od kierownictwa UMT

fot. www.torun.pl
Nadchodzące Święta skłaniają do dzielenia się z bardziej potrzebującym. Na “weekend cudów” Prezydent Michał Zaleski, zastępcy Prezydenta, Skarbnik Miasta Torunia i Sekretarz Miasta przygotowali Szlachetną Paczkę dla 96-letniej mieszkanki Torunia.
REKLAMA

To już 18. edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Celem Szlachetnej Paczki jest materialne i mentalne wsparcie rodzin i osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Prezenty od kierownictwa Urzędu Miasta Torunia w tym roku powędrują do 96-letniej mieszkanki Torunia. Szlachetną Paczkę przygotowali Prezydent Michał Zaleski, zastępcy Prezydenta: Zbigniew Fiderewicz, Zbigniew Rasielewski i Andrzej Rakowicz oraz skarbnik Magdalena Flisykowska-Kacprowicz i sekretarz Jacek Mularz. Znalazły się w niej, m.in. pralka, mikrofalówka, radioodbiornik, środki czystości, żywność długoterminowa, a także świąteczne ozdoby.

Szlachetną Paczkę przygotowuje się zgodnie z opisem sytuacji danej rodziny – na liście potrzeb są zwykle artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości, odzież i obuwie, pomoce szkolne, sprzęt rehabilitacyjny czy AGD, czasem wymarzone przez dzieci prezenty. Baza z historiami rodzin dostępna jest na stronie Szlachetnej Paczki. Podczas finału akcji darczyńcy przekazują paczki do wybranych magazynów, które stamtąd trafiają do rodzin w potrzebie. W tym roku “weekend cudów” odbędzie się 7-8 grudnia.

Oprócz przygotowania Paczki dla wybranej rodziny istnieje wiele innych form pomagania. Są nimi, m.in. wpłata na Paczkę – jednorazowa lub regularna, przekazanie 1% podatku na organizację, czy też przekazanie środków na Indeks Akademii Przyszłości dla dziecka z trudnościami w szkole.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany