2 wrzesień 2020

Sanepid nie widzi wskazań do nauczania zdalnego w Zespole Szkół w Unisławiu

Sanepid nie widzi wskazań do nauczania zdalnego w szkole w Unisławiu, gdzie wykryto zakażenie koronawirusem u nauczycielki. Osoby z kontaktu zostały objęte kwarantanną i czekają na testy. "Do piątku szkoła jest zamknięta na mocy decyzji o dniach dyrektorskich" - przekazał wójt Jakub Danielewicz.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2097
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Jak informowała we wtorek PAP nauczycielka z Zespołu Szkół w Unisławiu (woj. kujawsko-pomorskie), jest ona zakażona koronawirusem. Dyrekcja placówki dostała informację o zakażeniu już po wtorkowym rozpoczęciu roku w placówce.

"Informację o zakażeniu koronawirusem nauczycielki z Zespołu Szkół w Unisławiu dyrekcja placówki otrzymała od sanepidu we wtorek. Ta osoba była chora i zgłosiła się na test, który niestety okazał się pozytywny" - poinformował PAP wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz.

Dodał, że w największej szkole w jego gminie odbyło się we wtorek rano rozpoczęcie roku.

W środę wójt poinformował PAP, że otrzymał pisemną odpowiedź od Sanepidu ws. przejścia na tryb nauczania zdalnego.

"Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Chełmnie przeprowadził dochodzenie epidemiologiczne, w wyniku którego wszystkie osoby z bliskiego kontaktu z osobą zakażoną SARS-CoV-2 objęto kwarantanną i zostaną u nich wykonane badania, których wynik będzie podstawą do dalszego działania inspekcji sanitarnej. Na chwilę obecną w opinii PPIS w Chełmnie zdrowie uczniów nie jest zagrożone, a podjęte działania pozwalają na ograniczenie dróg szerzenia się zakażenia" - czytamy w odpowiedzi udzielonej wójtowi przez Sanepid, którą włodarz gminy udostępnił PAP.

PPIS w Chełmnie poinformował, że nie ma obecnie wskazań do zmiany trybu nauczania ze stacjonarnego na zdalny.

Jak informowała we wtorek PAP - wcześniej dyrektor szkoły, który również znajduje się na kwarantannie - podjął decyzję o dniach dyrektorskich obowiązujących do piątku 4 września.

"W czwartek osoby objęte kwarantanną będą testowane. W piątek mają być znane wyniki. Dalsze decyzje zostaną podjęte w piątek po przeanalizowaniu tych wyników" - przekazał PAP wójt.

W Zespole Szkół w Unisławiu, na który składają się szkoła podstawowa, branżowa i liceum ogólnokształcące, uczy się kilkaset dzieci.

Kujawsko-Pomorski kurator oświaty Marek Gralik powiedział w rozmowie z PAP, że zastosowanie instrumentu dni dyrektorskich jest autonomiczną decyzją, którą może podjąć każdy dyrektor szkoły. Roczna pula takich dni uzależniona jest od typu szkoły, ale kuratorium co do zasady nie ingeruje w ich wykorzystanie.

"Dyrektor podjął taką decyzję i ma do tego prawo. W przypadku dni dyrektorskich nie musi nas nawet o tym informować, ale potwierdzam, że otrzymaliśmy taką informację" - podkreślił Gralik. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ aj/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2097
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-11-25 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-27 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-29 19:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-04 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany