28 wrzesień 2020

Maląg: do środy trwa nabór wniosków o dofinansowanie usług opieki wytchnieniowej

fot. PAP
Do 30 września organizacje pozarządowe mogą wnioskować o wsparcie finansowe na realizację usług opieki wytchnieniowej dla członków rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnością - przypomina w rozmowie z PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
REKLAMA

Do 30 września trwa nabór wniosków do Programu "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością" – edycja 2020-2021, w ramach którego o wsparcie mogą ubiegać się organizacje pozarządowe.

Minister rodziny przypomniała, że w konkursie mogą wziąć udział te organizacje, które prowadzą działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami od co najmniej trzech lat.

"Zachęcam do składania wniosków drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP. Oferta może być opatrzona podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym. To szybka, prosta i najbezpieczniejsza dzisiaj droga" - wskazała Maląg.

Dodała, że wniosek można też złożyć w formie papierowej i wysłać go listem poleconym lub przesyłką kurierską do Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Można też - mówiła - złożyć go osobiście w Kancelarii Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

"Opieka wytchnieniowa to niezwykle ważny i potrzebny program, dzięki któremu opiekunowie osób z niepełnosprawnościami mają szansę na odpoczynek, właśnie na wytchnienie, mają czas dla siebie. To także możliwość skorzystania ze specjalistycznego poradnictwa m.in. psychologicznego czy terapeutycznego, ale też wsparcie w zakresie nauki pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki" - podkreśliła minister rodziny.

Program będzie realizowany od 1 października 2020 r. do 31 grudnia 2021 r.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
10523
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany