13 czerwiec 2021

Gdański Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego - od poniedziałku

fot. PAP
Od 14 do 18 czerwca w Gdańsku odbywać się będzie Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego (TBE). Akcja ma charakter edukacyjny, a jej najważniejszym celem jest zwiększenie świadomości prawnej gdańszczan oraz pokazanie skutecznych sposobów, jak nie dać się oszukać i jak poradzić sobie z zadłużeniami.
REKLAMA

Istotnym elementem kampanii jest również szerzenie wiedzy ekonomicznej oraz wypromowanie odpowiedzialnej postawy przy korzystaniu z powszechnie dostępnych usług finansowych.

Wydarzenie jest organizowane w ramach realizacji Gdańskiego Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych na lata 2016-2023.

"Osoba w kryzysie zadłużenia potrzebuje wsparcia dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Zdarza się, że powodami trudnej sytuacji jest splot niekorzystnych okoliczności, problemy ze zdrowiem, czy nadużycia. Tydzień bezpieczeństwa adresujemy do osób w różnym wieku, gdańszczanek i gdańszczan zmagających się z problemami zadłużenia, ofiar nadużyć finansowych oraz ich bliskich. Bezpłatne prawne czy psychologiczne wsparcie jest dostępne dla każdego potrzebującego człowieka w naszym mieście i naprawdę warto z tej pomocy korzystać" - powiedziała zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania Monika Chabior, cytowana w komunikacie prasowym.

W związku z trwająca pandemią COVID-19 kampania - podobnie jak w ubiegłym roku - będzie prowadzona w formule online. Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego transmitowany będzie na portalu www.gdansk.pl.

"Zainteresowane osoby będą mogły codziennie obejrzeć nowe poradniki edukacyjno-pomocowe, poświęcone różnym aspektom bezpieczeństwa ekonomicznego. Odcinki można będzie odtwarzać także po ich emisji. Eksperci m.in. z instytucji miejskich, organizacji pozarządowych czy kancelarii prawnych, udzielą widzom porad i cennych wskazówek" - poinformował Patryk Rosiński z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Poradniki TBE będą publikowane na miejskim portalu od 14 do 18 czerwca o godz. 13.

W poniedziałek przedstawione zostaną formy wsparcia, na które mogą liczyć mieszkańcy mający problemy finansowe i bytowe.

15 czerwca - w Światowym Dniu Praw Osób Starszych - specjaliści będą rozmawiali o tym, jak zapewnić bezpieczeństwo seniorom.

Dzień później prawnicy opowiedzą o możliwościach i zasadach przeprowadzenia postępowania upadłościowego w związku z długami.

17 czerwca głównym tematem będą zadłużenia czynszowe i uchwała restrukturyzacyjna. Przedstawicielki Gdańskiego Centrum Świadczeń i gdańskich Nieruchomości podzielą się swoją wiedzą na temat sposobów radzenia sobie z zadłużeniem mieszkaniowym.

Ostatniego dnia eksperci będą mówili o wsparciu przedsiębiorców w związku z COVID-19.

W trakcie TBE zostanie opublikowany również zaktualizowany "Pocieszek – poradnik dłużnika", który będzie dostępny w wersji elektronicznej na stronie Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. To kolejny z serii edukacyjnych, pomocowych informatorów o szeroko rozumianym bezpieczeństwie ekonomicznym gdańszczan.

Realizatorami akcji są: Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Wydział Rozwoju Społecznego UMG, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Gdański Urząd Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, kancelaria adwokacka i punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.(PAP)

Autorka: Anna Machińska

anm/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-10-06 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-07 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-17 16:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany