15 maj 2021

Rozporządzenie: Od 28 maja do 5 czerwca przywrócona działalność m.in. kasyn i parków rozrywki

fot. PAP
Od 28 maja do 5 czerwca przywrócona ma być działalność m.in. kasyn - wynika z opublikowanego w czwartek wieczorem rozporządzenia Rady Ministrów. Dopuszczalne będzie też prowadzenie wesołych miasteczek i parków rozrywki. Będą obowiązywały limity osób.
REKLAMA

Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów, w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ukazało się w piątek w Dzienniku Ustaw.

Przewiduje ono m.in., że od 28 maja 2021 r. do 5 czerwca 2021 r. działalność będą mogły wznowić kasyna, ale z limitem 1 osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Możliwe będzie też prowadzenie gier hazardowych na automatach. Dodano, że "obsługa oraz klienci realizują nakaz zakrywania ust i nosa".

W dokumencie wskazano też, że od 21 do 27 maja dopuszczalne jest prowadzenie wesołych miasteczek i parków rozrywki, z wyłączeniem aquaparków i basenów pod warunkiem, że na terenie wesołego miasteczka lub parku rozrywki przebywa nie więcej osób niż połowa obłożenia danego obiektu.

Dodano, że wesołe miasteczka i parki rozrywki będą mogły działać od 28 maja do 5 czerwca; również "pod warunkiem, że na terenie wesołego miasteczka lub parku rozrywki przebywa nie więcej osób niż połowa obłożenia danego obiektu".

Z rozporządzenia wynika również, że do "odwołania warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji w ramach turnusu rehabilitacyjnego jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 uczestnika tego turnusu" albo zaszczepienie się przeciwko COVID-19. Zaznaczono, że test musi być wykonany "nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego". (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ skr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-13 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-17 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany