Pożegnaliśmy kolegę śp. mł.asp. Łukasza Latanowicza

fot. KMP w Toruniu
Dzisiaj 29.05.2020 o god. 9:30 w kościele pw. Matki Bożej Zwycięskiej i Świętego Jerzego przy ul. Podgórnej, odbyła się ceremonia pogrzebowa naszego kolego śp. mł.asp. Łukasza Latanowicza. Mszę odprawił Kapelan Policji ks. kanonik Dariusz Żurański. Mowę pożegnalną wygłosił Komendant Komisariatu Policji Toruń Podgórz kom. Przemysław Kozak.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Dzisiaj 29.05.2020 o god. 9:30 w kościele Matki Bożej Zwycięskiej i Świętego Jerzego, przy ul. Podgórnej odbyła się ceremonia pogrzebowa naszego kolego śp. mł.asp. Łukasza Latanowicza. Mszę odprawił Kapelan Policji ks. kanonik Dariusz Żurański. Mowę pożegnalną wygłosił Komendant Komisariatu Policji Toruń Podgórz kom. Przemysław Kozak.

"Dziś towarzyszymy w Twojej ostatniej drodze.

Ostatniej drodze naszego serdecznego kolegi i przyjaciela. Żegnamy wspaniałego człowieka, który blisko piętnaście lat ramię w ramię służył z nami każdego dnia w tak trudnej misji niesienia pomocy innym ludziom. Każdego dnia dochodziłeś prawdy i sprawiedliwości dla ludzi dotkniętych przez los.

Dla nas byłeś ostoją spokoju. Zapamiętamy Cię jako pogodnego i zawsze życzliwego człowieka. Swoim poczuciem humoru, celną uwagą i uśmiechem rozładowywałeś nawet najtrudniejsze emocje i napięcia w naszej ciężkiej służbie. Twój radosny śmiech zapamiętamy na zawsze.

Cechy, dzięki którym odnosiłeś sukcesy sportowe dodatkowo predysponowały Cię do naszej wymagającej służby w walce o sprawiedliwość tego świata. Swoją pasją do sportu dzieliłeś się z innymi i niejeden z nas brał Ciebie za przykład, a Twoje rady zachowamy w pamięci.

Zapamiętamy Cię jako człowieka, do którego każdy mógł się zwrócić o pomoc i zawsze bez względu na okoliczności ją uzyskał. Pomagałeś swoim kolegom, ale i zupełnie nieznanym Tobie ludziom, którzy potrzebowali Twojego osobistego zaangażowania. Swoim partnerstwem pokazałeś nam, jak być dobrym człowiekiem i policjantem.

Twoje nagłe i niespodziewane odejście sprawiło, że czas przybrał dla nas inny wymiar. Wszyscy zatrzymaliśmy się i staramy się zrozumieć, co jest najważniejsze w naszym życiu i codziennej służbie.

Dziś z tego miejsca wszyscy serdecznie dziękujemy za Twoje poświęcenie, dobre serce i wszelką pomoc. Wiedzieliśmy, że każdego dnia w trosce o drugiego człowieka możemy zawsze na Ciebie liczyć.

Łukaszu - kolego i przyjacielu. Z wielkim żalem po stracie żegnają Cię dzisiaj Komendant Miejski Policji w Toruniu wraz ze swoimi Zastępcami, kadra kierownicza, pracownicy korpusu służby cywilnej całego garnizonu toruńskiego, a przede wszystkim policjanci, którzy wspólnie z Tobą dzielili trud codziennej służby i tworzyli jedną wielką rodzinę.

Dziękujemy, że z nami służyłeś, i że z nami byłeś.

Obiecujemy, będziemy pamiętać."

 

Kierownictwo, policjanci i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, Komisariatu Policji Toruń Podgórz oraz pozostałych jednostek podległych łączą się w ogromnym smutku i bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

Cześć Jego Pamięci!

 
źródło: policja.pl (Autor: Wioletta Dąbrowska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany