17 maj 2021

Premier w Rykach: pandemia uświadomiła jak ważna jest przebudowa ochrony zdrowia

fot. PAP
Pandemia uświadomiła nam jak ważna jest przebudowa ochrony zdrowia. Nie można tego osiągnąć bez zasilenia dodatkowymi środkami - powiedział w Rykach w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
REKLAMA

Szef rządu w ramach promowania rozwiązań Polskiego Ładu odwiedzi w poniedziałek województwo lubelskie oraz podkarpackie. Pierwszy punkt na tej trasie to Szpital Powiatowy w Rykach. Zarówno burmistrz Ryk, Jarosław Żaczek, jak i starosta Rycki Dariusz Szczygielski dziękowali premierowi za pomoc w obudowie tej placówki. "Dziękujemy za wszelką pomoc. Dzięki pana pomocy również ten szpital mógł się na nowo odbudować" - zaznaczył burmistrz.

Premier powiedział, że pandemia na całym świecie uświadomiła, jak ważna jest przebudowa systemu ochrony zdrowia. "Pandemia uświadomiła nam wszystkim, można powiedzieć na całym świecie, jak ważna jest przebudowa służby zdrowia" - powiedział. Dodał, że w Unii ruszają prace nad jej gruntowną przebudową.

"Nie ma dobrej służby zdrowia bez zasilenia jej dodatkowymi środkami. Zjednoczona Prawica wypracowała nowe środki już w poprzednich kilku latach. Dowodem tego jest ten szpital (Szpital Powiatowy w Rykach - PAP). Przeznaczyliśmy z górą 40 miliardów złotych więcej w ciągu pięciu lat na naprawę służby zdrowia, ale to wszystko jest ciągle za mało" - powiedział.

Dodał, że rząd chce nadal poprawiać jakość ochrony zdrowia, kształcić nowe kadry medyczne, by ułatwić dostęp do specjalistów. "To jest jeden z głównych obszarów naprawy służby zdrowia - udostępnienie w szerokim zakresie wizyt u specjalistów. To jedna z bolączek, wąskich gardeł, które będziemy starali się jak najszybciej zaadresować" - powiedział.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. (PAP)

tor/ rbk/ godl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-13 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-17 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany