21 maj 2021

Synoptyk IMGW: popołudniu pogodnie, burze na Pomorzu. Noc ciepła

fot. PAP
"Popołudnie i wieczór pogodny w dużej części kraju. Burze mogą wystąpić głównie na Pomorzu. Będzie ciepło" – powiedział PAP Szymon Ogórek, dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA

Jak przekazał PAP synoptyk "w ciągu dnia chmur będzie przybywać, zwłaszcza na północy kraju i częściowo na zachodzie". Na północnym-wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej wystąpią też przelotne opady deszczu.

W późniejszych godzinach przelotne opady mogą wystąpić zwłaszcza na Żuławach, Pomorzu i w północnej części województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. "Nad resztą kraju powinno być nieco więcej rozpogodzeń, a jeśli wystąpią opady to bardzo symboliczne" – przekazał synoptyk.

"Wystąpią też burze, głównie na Pomorzu i tym burzom będzie towarzyszył silny wiatr, który w porywach może osiągnąć nawet 80-90 km/h" – ostrzegł Szymon Ogórek.

Taka pogoda utrzymywać się będzie do końca dnia. Wieczorem burze na północy powinny stopniowo zanikać. Natomiast opady będą występować głównie w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Pomorzu Wschodnim. "W pasie od południowego-zachodu do północnego-wschodu będą to raczej zjawiska lokalne" – zaznaczył synoptyk.

Temperatura w godzinach popołudniowych wyniesie 17–20 stopni Celsjusza. W godzinach wieczornych temperatura spadnie, "ale nie będzie chłodno" – dodał synoptyk. Około godziny 20 na terenie całego kraju wyniesie powyżej 15 stopni Celsjusza. W późniejszych godzinach będzie się obniżać do około 10 stopni Celsjusza. "W nocy przewidujemy do około 7 stopni Celsjusza, najcieplej będzie na południowym-wschodzie i Podkarpaciu. Tam nawet 12-13 stopni" – przekazał synoptyk. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-10-03 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-06 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-07 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany