11 lipiec 2021

PSP: ostatniej doby strażacy interweniowali ponad tysiąc razy w związku z burzami

fot. PAP
W sobotę w związku z burzami Państwowa Straż Pożarna przeprowadziła ponad tysiąc interwencji - poinformował w niedzielę PAP rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Krzysztof Batorski.
REKLAMA

Jak przekazał rzecznik komendanta głównego PSP, ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do 1066 zdarzeń związanych z burzami. Najwięcej interwencji przeprowadzono w województwie łódzkim (248), mazowieckim (219) i małopolskim (147).

"Działania te dotyczyły głównie usuwania skutków sytuacji pogodowej - burz, silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu - z dnia poprzedniego" - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Krzysztof Batorski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia przed burzami z gradem dla sześciu województw na południu i wschodzie kraju, a także przed gwałtownym wzrostem stanu wód. W czasie trwania burz może spaść do 40 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość 80 km/h.(PAP)

Autor: Marcin Chomiuk

mchom/ ozk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-11-18 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-18 20:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-19 20:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-21 19:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany