13 listopad 2020

Uroczystość ślubowania policjantów

fot. KMP w Toruniu
W miniony wtorek tj. 10.11.2020 roku w sali odpraw Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której ślubowanie złożyli nowo przyjęci stróże prawa. Funkcjonariuszy powitał w szeregach formacji Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski.
REKLAMA

W trakcie uroczystej zbiórki 16 nowych policjantów złożyło ślubowanie:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Nowo przyjęci policjanci po szkoleniu podstawowym rozpoczną służbę w jednostkach garnizonu toruńskiego. Tym razem we wtorek tj. 10.11.2020 roku nowych funkcjonariuszy osobiście powitał w szeregach Policji Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski. W przemówieniu pogratulował policjantom wyboru tak odpowiedzialnej służby, z którą człowiek wiąże się zwykle na całe życie. Podkreślił, że bycie policjantem to trudna misja obarczona ryzykiem, wymagająca doskonałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Życzył nowo przyjętym do służby sukcesów na drodze zawodowej, dumy i satysfakcji z wykonywanych zadań. Podkreślił, że to od każdego z nich zależy wewnętrzne bezpieczeństwo kraju i jego obywateli. Wyraził przekonanie, że swoją postawą będą dbali o wizerunek formacji.

Niestety ze względów sanitarnych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ślubowania, odbyło się ono bez szerokiego grona gości i bliskich ślubujących policjantów. Przypomnijmy, że kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską. Funkcjonariusze po szkoleniu, służbę pełnić będą we wszystkich jednostkach garnizonu Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Rotę ślubowania wypowiedziało 16 nowo przyjętych funkcjonariuszy, wśród których były 4 policjantki.

Wszystkim ślubującym i odznaczonym serdecznie gratulujemy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany