30 wrzesień 2020

Uroczysta msza w kościele na Rybakach

fot. KMP w Toruniu
Wczoraj (29.09.) Komendant Miejski Policji w Toruniu wraz z policjantami z toruńskiej komendy i jednostek podległych, uczestniczył w uroczystej mszy świętej w Parafii pw. św. Michała Archanioła i Błogosławionego Bronisława Markiewicza w Toruniu. Obecność mundurowych na tej uroczystości nie była przypadkowa, bo patron parafii Święty Michał Archanioł, jest również patronem policjantów.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kapelan Policjantów Diecezji Toruńskiej – Ks. Kanonik Dariusz Żurański oraz Proboszcz Parafii Św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza – Ks. Krzysztof Winiarski, zaprosili Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego, wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych oraz ich rodziny, na uroczystą Mszę Świętą Odpustową Ku Czci Świętego Michała Archanioła.

 

Obecność Komendanta Miejskiej Policji w Toruniu, komendantów komisariatów, policjantów i pracowników jednostek podległych tego dnia na uroczystej mszy z udziałem Biskupa Toruńskiego Jego Ekscelencji Wiesława Śmigla nie była przypadkowa. Msza była szczególnym wydarzeniem w życiu parafian ponieważ tego dnia przypada odpust Ku Czci Św. Michała Archanioła, który jak wiadomo jest też Świętym policjantów. Dodatkowo uroczystość zbiegła się również z sakramentem bierzmowania młodzieży z parafii na Rybakach.

Funkcjonariusze zaznaczyli swoją obecność służąc podczas mszy. Jedną z intencji mszy świętej była m.in. modlitwa za policjantów, ich rodziny oraz spokojną służbę na rzecz najbardziej potrzebujących. Po mszy wszyscy chętni mieli sposobność przyjęcia Szkaplerza Świętego Michała Archanioła.

Celem przyjęcia Szkaplerza jest oddawanie czci św. Michałowi Archaniołowi, aby za jego szczególną pomocą uzyskać: wolność i rozwój Kościoła Świętego; łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędami i fałszywymi naukami (...); wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskanie odpustów; łaskę dobrej i świątobliwej śmierci(…)Przyjmujący szkaplerz zobowiązują się do noszenia go (w formie płóciennej lub medalika) i codziennego odmawiania zalecanej modlitwy.

Dobra duchowe, w których uczestniczą czciciele św. Michała Archanioła: W każdy pierwszy wtorek miesiąca Msza św. w intencjach czcicieli św. Michała Archanioła. Zarówno żyjących jak i zmarłych. Ponadto udział we wspólnych modlitwach odmawianych w Zgromadzeniu św. Michała Archanioła.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany