3 wrzesień 2021

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kierowanie pod wpływem narkotyków

fot. KMP w Toruniu
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego. Jeśli wstępne przypuszczenia się potwierdzą, 29-latkowi oprócz utraty uprawnień do kierowania pojazdami może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W miniony czwartek (2.09.), około godziny 18:40, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, patrolujący rejon ulicy Zaułka Prasowego w Toruniu, dostrzegli mężczyznę kierującego pojazdem bez zapiętych pasów i podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli.

Funkcjonariusze oprócz przeprowadzenia badania na trzeźwość poddali kierowcę również wstępnym testom na zawartość narkotyków w organizmie, które dały wynik pozytywny. Funkcjonariusze zatrzymali elektronicznie prawo jazdy mężczyzny, a także udali się z 29-latkiem do placówki medycznej, w której pobrano od niego krew do dalszych badań. Jeśli przypuszczenia się potwierdzą mieszkaniec jednej z podchełmżyńskich miejscowości stanie przed sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-11-21 19:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-23 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-25 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany