23 lipiec 2020

Policjanci zatrzymali parę kradnącą katalizatory

fot. KMP w Toruniu
Skradzione części samochodowe niejednokrotnie warte kilka tysięcy złotych sprzedawali na złomach za kilkaset złotych. Oboje zostali zatrzymani we wtorek przez policjantów kryminalnych z Rubinkowa w jednym z hotelików w Lubiczu Dolnym. Jak ustalili policjanci ta para prowadziła raczej objazdowy tryb życia i kradnąc praktycznie w całej Polsce katalizator z pojazdów uczyniła sobie z tego źródło utrzymania.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Dzisiaj (23.07.2020.) policjanci z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo doprowadzili z policyjnego aresztu do jednostki przy ul. Kociewskiej dwoje sprawców kradzieży. Te osoby to 36- latek z gminy Wielka Nieszawka oraz 23 - latka pochodząca z powiatu cieszyńskiego. Oboje zostali zatrzymani we wtorek przez policjantów kryminalnych z Rubinkowa w jednym z hotelików w Lubiczu Dolnym. Jak ustalili policjanci ta para prowadziła raczej objazdowy tryb życia i kradnąc praktycznie w całej Polsce uczyniła sobie z tego źródło utrzymania. Ich łupem padały tylko i wyłącznie katalizatory z trzech popularnych marek aut

 

Ostatnie zgłoszenia wpłynęło do wcześniej wspomnianej jednostki w miniony poniedziałek (20.07.). Pokrzywdzony pozostawił na weekend swój pojazd, na parkingu niestrzeżonym przy ul. Ligi Polskiej. W poniedziałek rano stwierdził, że ktoś próbował z mitsubishi ukraść katalizator. Policjanci przeanalizowali, podobne zgłoszenia w Toruniu. Podobnego typu zdarzeń było więcej. Zebrane dowody z różnych źródeł nakierowały policjantów kryminalnych z Rubinkowa na pewien ślad, który okazał się kluczowy i doprowadził policjantów do Lubicza Dolnego. Tam doszło do zatrzymania tej pary.

 

Dotychczas z ust policjantów śledczych usłyszeli 13 zarzutów kradzieży katalizatorów. Dzisiaj wiadomo, że skradzione części samochodowe niejednokrotnie warte kilka tysięcy złotych sprzedawali na złomach za kilkaset złotych. Policjanci już dzisiaj wiedzą, że ta sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone oboje usłyszą wielokrotność ogłoszonych im dotychczas zarzutów. Obojgu im grozi do 5 lat więzienia. Dzisiaj policjanci planują doprowadzić ich do toruńskiej prokuratury.

 
źródło: policja.pl (Autor: Wioletta Dąbrowska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-04 16:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany