8 październik 2020

Policjanci kryminalni nie poddali się

fot. KMP w Toruniu
Kryminalni z chełmżyńskiego komisariatu nie dawali za wygraną. Zabezpieczony materiał poddawali analizom i ekspertyzom. Jeden ze śladów zaświadczył, że sprawcą obu włamań do mieszkań jest multirecydywista, 47- letni mieszkaniec Grudziądza. Teraz może mu grozić do 15 lat więzienia.
REKLAMA

W dniu 7.10.2020r. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Chełmży zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do dwóch mieszkań w jednej z chełmżyńskich kamienic. Do tego zdarzenia doszło pod koniec października 2019 roku.

Było po północy. Sprawca do wnętrza obu mieszkań dostał się wykorzystując uchylone okna. To pozwoliło mu otworzyć kolejne. Z pierwszego mieszkania zabrał miedzy innymi laptopa. Z drugiego mieszkania, które akurat było w remoncie ukradł elektronarzędzia oraz armaturę łazienkową.

Policjanci na miejscu obu włamań zabezpieczyli ślady oraz dowody w tej sprawie. Kryminalni nie dawali za wygraną. Zabezpieczony materiał poddawali analizom i ekspertyzom. Jeden ze śladów zaświadczył, że sprawcą obu włamań jest 47- letni mieszkaniec Grudziądza.

Jak się okazało taka działalność to dla niego nie pierwszyzna. Policyjne systemy informatyczne wykazały, że był już wielokrotnie karany za przestępstwa podobne. Czynów, które zarzucili mu chełmżyńscy policjanci dokonał w warunkach tak zwanej multirecydywy. Co oznacza, że dopuścił się ich w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej roku kary pozbawienia wolności. Podejrzany przyznał się do włamań. Może mu za to grozić do 15 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
16896
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany