7 wrzesień 2020

Po godzinie był już w rękach policjantów

fot. KMP w Toruniu
Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście, których dyżurny skierował na miejsce bardzo szybko wytypowali sprawcę tej kradzieży. Po godzinie od zgłoszenia mężczyzna był już w rękach policjantów. Toruński Sąd zdecydował, że już najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi w areszcie.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2097
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W minioną sobotę (5.09.) toruński sąd aresztował 38 -letniego mieszkańca Bydgoskiego Przedmieścia, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów w Toruniu przy ul. Gagarina.

Do tego zdarzenia doszło w dniu 3 września tego roku około godz.18:00. Sprawca wszedł do sklepu. Skierował się prosto za ladę sprzedażną. Następnie odepchnął jedną z ekspedientek, która stanęła na jego drodze. Wziął dwie butelki alkoholu i próbował wyjść. Kiedy zainterweniowała druga ze sprzedawczyń mężczyzna zdecydowanie odepchnął i ją, aby trzymać się w posiadaniu skradzionego towaru i uciekł. Obsługa zawiadomiła o wszystkim policję. Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście, których dyżurny skierował na miejsce bardzo szybko wytypowali sprawcę tej kradzieży. Po godzinie od zgłoszenia mężczyzna był już w rękach policjantów.

Jak się okazało dla tego mężczyzny takie działania to nie pierwszyzna. W przeszłości był już karany za przestępstwa podobne a swojego ostatniego czynu dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa czyli przed upływem 5 lat od odbycia ostatniej kary. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

 

Prokurator po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez policjantów, złożył wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Toruński Sąd zdecydował, że już najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie.

 
źródło: policja.pl (Autor: Wioletta Dąbrowska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2097
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-11-25 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-27 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-29 19:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-04 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany