9 lipiec 2020

Nastolatek ujął sprawcę

fot. KMP w Toruniu
Od razu zadzwonił na numer alarmowy i poinformował dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie przemieszcza się sprawca kradzieży i ostatecznie na ul. Uniwersyteckiej dokonał jego obywatelskiego ujęcia. Okazało się, że taką godna podziwu postawą wykazał się 14 latek , który idąc lub biegnąc wraz z jeszcze młodszymi kolegami zmusił sprawcę do rezygnacji z ucieczki i poddania się. Okazało się, że 36- letni sprawca to człowiek bardzo dobrze znany policji z wcześniejszych rozbojów. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Dzisiaj (09.07) kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu planują doprowadzić do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód sprawcę kradzieży rozbójniczej. Doszło do niej wczoraj (8.07) około godz. 14:00, w Toruniu, w jednym z salonów optycznych, przy ul. Rynek Nowomiejski.

Jak ustalili śledczy sprawca wszedł do sklepu, wziął z półki dwie par okularów przeciwsłonecznych i skierował się do wyjścia omijając kasę. Wtedy zareagowała obsługa sklepu. Mężczyzna jednak nie zamierzał zapłacić za towar tylko odepchnął dwie sprzedawczynie i zaczął uciekać z okularami, które były warte kilkaset złotych. Jedną parę okularów udało się jednak odzyskać. Z drugą sprawca zbiegł. Pracownica salonu wybiegła za nim i podniosła alarm na ulicy.

Całość zdarzenia zauważył przypadkowy świadek z powiatu wąbrzeskiego, przechodzący wraz z kilkoma kolegami. Od razu zadzwonił na numer alarmowy i poinformował dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie przemieszcza się sprawca kradzieży. Ostatecznie na ul. Uniwersyteckiej dokonał jego obywatelskiego ujęcia. Gdy policjanci przyjechali na miejsce ich oczom ukazał się widok leżącego sprawcy a nad nim młodziutkiego chłopca i jego kilku kolegów. Okazało się, że taką godną podziwu postawą wykazał się 14- latek, który idąc lub biegnąc wraz z jeszcze młodszymi kolegami zmusił sprawcę do rezygnacji z ucieczki i poddania się.


Jak się okazało dla zatrzymanego sprawcy z toruńskiego Osiedla Skarpa takie czyny to nie pierwszyzna. 36 -latek ma bowiem długą listę przestępstw na swoim koncie w tym podobnych do czynu, którego dokonał wczoraj. Ostatni raz zakład karny opuścił w październiku tego minionego roku wobec czego środowej kradzieży rozbójniczej dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy i taki zarzut usłyszał z ust śledczych. Teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski podjął decyzję o nagrodzeniu nastolatka z powiatu wąbrzeskiego za godną podziwu postawę.

 
źródło: policja.pl (Autor: Wioletta Dąbrowska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-04 16:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany