28 październik 2020

Mazowieckie: zatrzymano prowadzącego "Chwdp.tv"; miał nawoływać do popełnienia przestępstwa na policjantach

fot. PAP
Stołeczni policjanci zatrzymali Piotra B. prowadzącego w internecie profil oraz kanał o nazwie "Chwdp.tv". Mężczyzna podejrzany jest o nawoływanie do popełnienia przestępstw na policjantach - dowiedziała się PAP. Informację o zatrzymaniu B. potwierdził rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.
REKLAMA

Według informacji, do których dotarła PAP Piotr B. na swoich profilu w mediach społecznościowych opublikował film, w którym miał nawoływać do popełnienia przestępstw na funkcjonariuszach. Miał też zbierać informacje dotyczące miejsc zamieszkania policjantów.

Jak udało się ustalić PAP, w związku z opublikowanym w internecie nagraniem Piotr B. został we wtorek zatrzymany w Legionowie (Mazowieckie). Informację o zatrzymaniu potwierdził PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

"Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału dochodzeniowo śledczego Komendy Stołecznej Policji. Podczas zatrzymana przeszukano mieszkanie mężczyzny" - poinformował policjant.

Nadkomisarz wskazał, że podejrzany noc spędził w policyjnym areszcie, a w środę będą prowadzone dalsze czynności z jego udziałem. "W tym przypadku mówimy o zarzutach z artykułu 255 kodeksu karnego (nawoływanie do przestępstwa - PAP). Dziś mają zostać mu przedstawione zarzuty. Co do zastosowania ewentualnych środków zapobiegawczych decyzja należy do prokuratury" - podał Marczak.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany