24 październik 2020

KGP: W piątek w kraju 91 zgromadzeń - protestów przeciw decyzji TK

fot. PAP
W piątek w kraju doszło do 91 zgromadzeń związanych z protestami przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji - dowiedziała się PAP w Komendzie Głównej Policji.
REKLAMA

Rzecznik prasowy komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka pytany w sobotę o skalę protestów w kraju podał, że w piątek było 91 zgromadzeń, które zabezpieczali policjanci, zapewniając porządek i bezpieczeństwo.

Jak przypomniał, doszło do nich podczas pandemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych. "Należy przy tej okazji przypomnieć, że +to nie miejsca zarażają, ale właśnie skupiska ludzi+" - powiedział PAP Ciarka.

"Obowiązują ograniczenia w zakresie organizowanych zgromadzeń. Zostaly ustanowione w celu wyhamowania transmisji zarażeń. Policjanci cały czas wykonują zadania związane ze zwalczaniem epidemii i ograniczeniem transmisji wirusa" - zaznaczył rzecznik.

Protesty dotyczyły czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne Konstytucją prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-11-23 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-25 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 17:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany