Areszt za kradzież rozbójniczą

fot. KMP w Toruniu
Prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy kradzieży rozbójniczej. Wczoraj toruński sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe trzy miesiące 51 -letniego wielokrotnego recydywisty. Grozi mu nawet do 15 lat więzienia
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
693
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Wczoraj tj. 27.05.20r. kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu doprowadzili do toruńskiego sądu sprawcę kradzieży rozbójniczej. Sąd po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 51- latka. Wobec tego najbliższe trzy miesiące spędzi w więziennej celi.  Przypomnijmy:

W nocy z soboty   na niedzielę(24.05.) ,  tuż  po północy policjanci zostali wezwani na interwencję na ul. Szeroką w Toruniu.  Pokrzywdzony podszedł do policjantów i opowiedział im historie, która mu się przydarzyła.

Na ulicy przygodnie spotkał nieznanego mu wcześniej mężczyznę. Ten najpierw zaproponował mu wspólne wypicie alkoholu. Gdy tak stali ten mężczyzna poprosił , aby pokrzywdzony na swoim telefonie puścił jakąś muzykę. Gdy ten to zrobił sprawca zabrał mu z ręki telefon i kazał napisać numer  kodu  dostępowego do aparatu telefonicznego. Gdy pokrzywdzony upomniał się o swoją własność został uderzony przez sprawcę, który następnie uciekł w kierunku ul. Żeglarskiej.  

Policjanci po krótkim sprawdzeniu  kolejnych uliczek Starówki odnaleźli sprawcę  rozbójniczego. Mężczyzna nadal miał przy sobie skradziony telefon. Z komisariatu Policji Toruń Śródmieście trafił wprost  do Izby Wytrzeźwień ponieważ stan jego trzeźwości sięgnął  wyniku ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W dniu 26.05.2020 z ust śledczych z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu usłyszał zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej.  Okazało się ,że swojego czynu dokonał w warunkach powrotu   do przestępstwa  czyli tzw. podwójnej recydywy bowiem od jego ostatniego wyjścia z więzienia nie minęło jeszcze 5 lat . Grozi mu nawet do 15 lat więzienia.
 
źródło: policja.pl (Autor: Wioletta Dąbrowska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
693
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany