15 wrzesień 2020

„ Inteligentny sygnalizator” przy zebrze w Chełmży

fot. KMP w Toruniu
Zgodnie podkreślalili, że dbałość o bezpieczeństwo Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego czyli pieszych i rowerzystów to m. in. priorytet zarówno samorządów jak i służb odpowiedzialnych za jego zapewnienie. Spotkanie związane było z niedawnym uruchomieniem w Chełmży przy ul. Wyszyńskiego sygnalizacji świetlnej wraz z fotokomórką – radarem. Ten w sytuacji przekroczenia przez kierowcę prędkości powyżej 50 km/h wyświetla czerwony sygnalizator przez dojeździe do przejścia dla pieszy.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2097
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W dniu 15.09.2020 o godz. 12: 00 w Chełmży, na ul. Wyszyńskiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego, Zarządu Starostwa Powiatowego, Jerzego Czerwińskiego Burmistrza Miasta Chełmży oraz mł. insp. Krzysztofa Lewandowskiego Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu oraz przedstawicieli mediów.

Konferencja związana była z niedawnym uruchomieniem (w dniu 1.09.) w tym miejscu specjalnej sygnalizacji świetlnej wraz z fotokomórką – radarem, który w sytuacji przekroczenia przez kierowcę prędkości powyżej 50 km/h wyświetla czerwony sygnalizator przez dojeździe do przejścia dla pieszych.

Takie rozwiązanie to propozycja Starosty, które ma charakter prewencyjny czyli ściśle zapobiegawczy. Dotąd w tym miejscu służby nie odnotowały drastycznych zdarzeń, ale sąsiedztwo Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej numer 5 im. Papieża Jana Pawła II, Zespół Szkół Specjalnych im. Unii Europejskiej, osiedle domków jednorodzinnych oraz pobliskich bloków wymusiło dbałość o szczególne bezpieczeństwo zarówno najmłodszych jak i mieszkających w pobliżu Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego.

Podczas eventu głos zabrali m.in. Starosta Toruński, Burmistrz Miasta Chełmża oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu. Wszyscy mówcy zgodnie podkreślali, że dbałość o bezpieczeństwo Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego czyli pieszych i rowerzystów to m. in. priorytet zarówno samorządów jak i służb odpowiedzialnych za jego zapewnienie.

Spotkanie zakończył pokaz użycia defibrylatora oraz udzielania pierwszej pomocy na fantomie, który zorganizowała grupa tworząca fundację bezpieczni.eu.

 
źródło: policja.pl (Autor: Wioletta Dąbrowska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2097
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-11-25 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-27 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-29 19:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-04 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany