1 sierpień 2019

PitStop w Toruniu: za darmo sprawdzą stan techniczny samochodów

fot. nadesłane
Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W najbliższą sobotę 3 sierpnia do Torunia zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.
REKLAMA
ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Toruniu pojawi się z inicjatywy sklepu motoryzacyjnego Auto-Mar. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy C.H. Kometa, ul. Grudziądzka 162, w godzinach od 10 do 16.

W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

Bezpieczeństwo podczas jazdy to podstawa i każdy kierowca przed wyruszeniem w trasę powinien sprawdzić, w jakim stanie jest jego samochód. Nie ma do tego lepszej okazji niż akcja PitStop, podczas której można to zrobić zupełnie za darmo. Przed nami druga połowa wakacji, czyli ciąg dalszy wyjazdów na urlopy czy wycieczek w rodzinnym gronie. Ważne, abyśmy bezpiecznie dojechali do miejsca wypoczynku, a potem tak samo z niego wrócili. Dlatego zachęcamy kierowców do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami, które pomogą przygotować się do trasy i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas jazdy samochodem – mówi Karolina Wakulak ze sklepu motoryzacyjnego Auto-Mar należącego do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, sklep motoryzacyjny Auto-Mar, firmy ATE, Denso, Eni, MANN FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-20 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-23 18:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-24 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany