Motoryzacja artykuł sponsorowany
24 luty 2020

Jakie parametry są kluczowe podczas wyboru wyciągarki samochodowej?

Wyciągarki samochodowe stały się podstawowym elementem każdej terenówki. Off-road charakteryzuje się jazdą w ekstremalnie trudnych warunkach, które bardzo często powodują unieruchomienie samochodu.

W takich wypadkach pomoc wyciągarki jest nieoceniona. Pomaga ona wybrnąć z nawet najcięższych sytuacji, dlatego jest ona niezbędnym elementem offroadu. Na co zwracać uwagę podczas wyboru wyciągarki samochodowej i jaki jej rodzaj będzie najlepszy?

Jaki rodzaj wyciągarki będzie najlepszy?

Wyciągarki to niezłomne urządzenia, które potrafią wyciągnąć przedmioty i pojazdy o naprawdę dużej wadze. Wśród wyciągarek wyszczególnić możemy:

  • wyciągarki hydrauliczne,
  • wyciągarki elektryczne,
  • wyciągarki ręczne.


Jeśli chodzi o wyciągarkę samochodową, to najlepszym wyborem będzie wyciągarka elektryczna, lub ewentualnie wyciągarka ręczna. Te hydrauliczne mogą być montowane jedynie w pojazdach wyposażonych w instalację hydrauliczną.

Wyciągarki ręczne sprawdzają się raczej w doraźnych sytuacjach, takich jak nagłe wyciąganie samochodu z rowu.

Wyciągarki elektryczne są zaś przeznaczone do częstego używania, dlatego w off-roadzie sprawdzają się znakomicie. Charakteryzują się one dobrym uciągiem i niską awaryjnością pod warunkiem, że o nią dbamy i zapewniamy jej odpowiednią konserwację.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wyciągarki elektrycznej

Kluczowym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru, jest uciąg wyciągarki. Podany jest on zazwyczaj w kilogramach lub funtach i mówi nam, z jakim ciężarem poradzi sobie dana wyciągarka. Im cięższy jest nasz samochód, tym wyższy udźwig powinna posiadać nasza wyciągarka. Dobrze jest przyjąć zasadę, która mówi, że siłę uciągu zawsze dobieramy, mnożąc razy dwa wagę naszego samochodu. Maksymalny uciąg podawany jest zawsze na pierwszym zwoju liny, czyli na linie, która jest maksymalnie rozwinięta z bębna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wyciągarkach samochodowych przeczytaj Zakup wyciągarki do samochodu – poznaj kluczowe parametry wyciągarek.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany