Zmiany w CPP Toruń-Pacific

fot. www.torun.pl / Jacek Smarz
Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
REKLAMA

12 grudnia 2019 r. odbyło się doroczne spotkanie wigilijne kadry zarządzającej firmą, podczas którego odchodzący prezes dokonał podsumowania roku oraz nagrodził najlepszych pracowników.

Wojciech Sobieszak pełnił funkcję prezesa firmy od 1987 - początkowo Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego w Toruniu, a później  Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Jego miejsce od 1 stycznia 2020 zajmie Aleksander Wasilewski, dotychczas kierujący w firmie działem rynków zagranicznych. Wojciech Sobieszak będzie przewodniczącym Rady Nadzorczej CPP Toruń-Pacific.   

- W chwili pożegnania z obowiązkami szefa CPP Toruń-Pacific przekazuje Pan firmę swoim następcom w rozkwicie i z doskonałymi perspektywami. Okazał się Pan mistrzem długiego dystansu i menedżerem potrafiącym połączyć spektakularne sukcesy z przeszłości z obiecującą dynamiką biznesową w kolejnych latach tymi słowami do Wojciech Sobieszaka zwrócił się prezydent Michał Zaleski. Prezydent podziękował odchodzącemu na emeryturę Wojciechowi Sobieszakowi za stworzenie w naszym mieście jednej z największych firm w kraju, a także za wpływ na życie gospodarcze, kulturalne i sportowe miasta i współpracę z samorządem Torunia.


CPP Toruń-Pacific eksportuje produkty do ponad 40 państw i jest jednym z największych eksporterów żywności w Polsce. Z toruńskiej fabryki dostarczane są płatki śniadaniowe do wielu państw, Europy Centralnej (Czechy, Węgry, Słowacja, Rumunia, kraje nadbałtyckie) na Bałkany i do Turcji, a także do Rosji, krajów Zatoki Perskiej, Izraela oraz do Europy Zachodniej. Cereal Partners Poland Toruń-Pacific zatrudnia obecnie ponad 900 pracowników w dwóch fabrykach zlokalizowanych w Toruniu i Lubiczu oraz w Centrum Dystrybucyjnym w Grębocinie. Jest jedną z największych firm Pomorza i Kujaw, notowaną w zestawieniach największych polskich przedsiębiorstw.

Fot. Jacek Smarz

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany