Zmiany na Żółkiewskiego

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
W najbliższą niedzielę 8 grudnia 2019 r. drogowcy będą asfaltowali południową jezdnię ul. Żółkiewskiego. Od godziny 7.00 do 16.00 ruch na ulicy Żółkiewskiego w kierunku Rubinkowa nie będzie możliwy. Dojazd do osiedla zostanie poprowadzony ulicami Skłodowskiej-Curie i Wschodnią.
REKLAMA

Obecnie ruch na ul. Żółkiewskiego, w obu kierunkach, odbywa się jezdnią północną. Na południowej przebudowana została cała infrastruktura podziemna, ułożona podbudowa i wszystkie warstwy nawierzchni, bez ostatniej tj. ścieralnej. Będzie ona układana w najbliższą niedzielę. Po zakończeniu prac ruch w kierunku Rubinkowa zostanie skierowany na jeden pas jezdni południowej. W kolejnych dniach wykonawca zajmie się wykonywaniem oznakowania poziomego i pionowego oraz montażem elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym. m.in. barier. Równolegle trwa nasadzanie zieleni w wyspach dzielących jezdnie.

Warto wiedzieć:
Ulicą Żółkiewskiego biegnie droga krajowa nr 91. W układzie komunikacyjnym miasta to jedna z ważniejszych arterii, łącząca Centrum z Rubinkowem i gminami ościennymi. Stanowi dojazd do mostu gen. Elżbiety Zawackiej. Przy ulicy zlokalizowana jest galeria handlowa, punkty usługowe i firmy. W ostatnim czasie TZMO SA wybudowały przy ulicy nowy biurowiec oraz centrum techniki i innowacji wraz z nowymi zjazdami. Aspekty te oraz stan techniczny ulicy miały wpływ na podjęcie decyzji o jej remoncie. Pierwotnie zakładano wymianę nawierzchni w części nieobjętej zakresem przebudowy realizowanej przez TZMO. W trakcie opracowywania dokumentacji, w wyniku przeprowadzenia prac odkrywkowych, okazało się, że prace należy poszerzyć o wymianę podbudowy i remont całej ulicy.

Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni i podbudowy na całej długości ulicy, tj. od placu Skarbka do estakady im. inż. Marka Sudaka (estakada Żółkiewskiego). Remont obejmuje też wymianę oświetlenia, remont ścieżki rowerowej, modernizację sygnalizacji świetlnej, nowe oznakowanie i zieleń.

Jako że ul. Żółkiewskiego biegnie droga krajowa nr 91, miasto zdecydowało się wystąpić o subwencję do ministerstwa infrastruktury na remonty dróg krajowych w granicach administracyjnych miast. W Toruniu dzięki tym środkom została wyremontowana w ostatnim czasie Ligi Polskiej na odcinku od ul. Szosy Lubickiej do Konstytucji 3 Maja.
Koszty remontu są finansowane przez miasto, TZMO i ze środków budżetu państwa (subwencja).

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany