Zaplanowano koszenie

fot. www.torun.pl / Adam Zakrzewski
W lipcu zaplanowano pierwsze koszenie terenów zielonych na obszarze należących do Gminy Miasta Toruń. To pomoże w pielęgnacji „łąk kwietnych”, które na lato zostaną ubarwione typowymi dla tej pory roku kwiatami.
REKLAMA

Ze względu na łagodną i pozbawioną opadów atmosferycznych zimę oraz realne zagrożenie suszy, podjęto decyzję o zaniechaniu koszenia trawników na terenie miasta. Dzięki sprzyjającym warunkom meteorologicznym trawniki przekształciły się w łąki kwietne, które oprócz walorów estetycznych przyczyniły się do ochrony gleby przed wysychaniem.

W czerwcu pojawiły się jednak regularne opady deszczu, co znacząco wpłynęło na wegetację roślin. W newralgicznych punktach miasta, m.in. na łukach ulic, bezpośrednio przy drogach rowerowych oraz wokół krzewów i bylin, trzeba było podjąć działania mające na celu punktowe wykaszanie traw. Po kilku dniach, przy sprzyjającej aurze zieleń błyskawicznie odbudowała się.

Obecnie, zgodnie z przyjętą wiosną polityką dwukrotnego koszenia terenów zieleni w mieście przystępujemy do jej realizacji. Pierwsze koszenie odbędzie się w lipcu, a powtórne dopiero jesienią. Po lipcowym koszeniu „łąki miejskie” nabiorą nowego, letniego charakteru, zostaną ubarwione kwiatami typowymi dla tej pory roku.

fot. Adam Zakrzewski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany