Wybory. Załatw sprawę szybko

fot. www.torun.pl
Chcesz przed II turą wyborów sprawnie dopisać się do spisu bądź do rejestru wyborców, ale nie chcesz stać w kolejce? Najlepiej zrobić to przez internet lub odwiedzić Punkty Informacyjne Urzędu Miasta w centrach handlowych.
REKLAMA

Jeżeli w pierwszej turze głosowałeś w miejscu stałego zamieszkania (np. w Toruniu), ale w dniu ponownego głosowania będziesz przebywał poza tym miejscem, to powinieneś w nowym miejscu (nowym urzędzie gminy) zgłosić wniosek o dopisanie do spisu w tej gminie. Można to zrobić do 7 lipca 2020 r.
W wypadku wpisu do stałego rejestru wyborców miasta Torunia organ musi wydać decyzję w ciągu 5 dni od przyjęcia wniosku, zatem wnioski winny być złożone do 3 lipca 2020 za pomocą poczty tradycyjnej i urny korespondencyjnej lub do 5 lipca w formie elektronicznej.

Najszybszym sposobem dopisania się do spisu bądź stałego rejestru wyborców miasta Torunia jest załatwienie tej sprawy elektronicznie, za pomocą formularza udostępnionego w serwisie gov.pl

>>> przejdź do formularza wniosku o dopisanie do spisu wyborców

>>> przejdź do formularza wniosku o dopisanie do rejestru wyborców

Sprawnie można również złożyć wniosek w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia w CH PLAZA i CH COPERNICUS w godz. 9.00-17.00. W tych miejscach kolejki są najmniejsze.

Do pobrania
druk wniosku o dopisanie do spisu wyborców

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-24 15:00
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany