Wspierajmy gastronomię

fot. www.torun.pl
Rusza akcja zachęcająca do wsparcia toruńskiej gastronomii - jej trzonem jest film #WspieramGastroToruń.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
679
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Urząd Miasta Torunia we współpracy z wolontariuszkami: Agnieszką Michałowską, właścicielką Akademii Kulinarnej Studio „A”, Martą Sikorską z Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK oraz toruńskimi fotografkami, autorkami projektu #jesteśmywtymrazemtorun - TUTAJ, przygotował akcję promującą toruńskich gastronomów. Celem akcji jest pokazanie, że branża gastronomiczna tak bardzo powiązana z usługami turystycznymi, działa w Toruniu i czeka na mieszkańców oraz turystów.

Realizowany projekt ma zachęcić do korzystania z usług kulinarnych oferowanych przez toruńskie restauracje, bary i punkty gastronomiczne do zamawiania posiłków na wynos lub do skorzystania z oferty na miejscu w lokalu czy na terenie tzw. ogródka.

Trzonem akcji jest specjalnie dedykowany film #WspieramGastroToruń. Powstał on z zestawienia pozyskanego materiału fotograficznego we współpracy z toruńskimi restauracjami i kawiarniami, które z wielkim entuzjazmem odpowiedziały na zaproszenia do udziału w akcji.


W sumie w projekcie wzięły udział 45 lokale gastronomiczne - LISTA. Zaangażowanie i kreatywność personelu przerosły najśmielsze oczekiwania. Każda sesja była pełna energii: była kapela muzyczna, tradycyjne stroje, lewitujące ciasto, wyskoki, a nawet flaming. Cieszy fakt, że w tym trudnym czasie wszyscy staramy się jednoczyć i działać w kierunku ożywienia turystycznego miasta.

- Ograniczenia związane z COVID-19 szczególnie odbiły się na branży gastronomicznej, a bez niej trudno sobie wyobrazić tętniące życiem miasto. Identyfikując skalę problemu, wspólnie z Urzędem Miasta Torunia udało się podjąć działania promujące szeroko rozumianych toruńskich gastronomów - mówi Agnieszka Michałowska, właścicielka Akademii Kulinarnej Studio „A” w Toruniu.

- Zaproszenie do współpracy, jakie skierowaliśmy do toruńskich lokali gastronomicznych, spotkało się z entuzjastycznym odbiorem i wyzwoliło w nas wszystkich - organizatorach oraz uczestnikach akcji - ogromne pokłady pozytywnej energii, niosąc nadzieję, że to co najgorsze dla branży jest już za nami - dodaje dr Marta Sikorska, historyk jedzenia z Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK.


Prostym sposobem na znalezienie lokalu z jedzeniem na wynos jest baza toruńskich restauracji online. Wystarczy wejść w link i wybrać restaurację, z której można zamówić posiłek.

Od 18 maja 2020 r. zapraszamy także do restauracji czy kawiarni osobiście, gdzie w bezpiecznych warunkach będzie można zjeść smaczny posiłek.

Zapraszamy do obejrzenia i udostępnienia filmu oraz aktywnego włączenia się w akcję poprzez korzystanie z ofert toruńskiej gastronomi. Należy zaznaczyć, że ścieżkę dźwiękową filmu promującego toruńską gastronomię użyczyła Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Jest to wyjątkowe nagranie, bo powstało podczas pandemii w domach muzyków.

Wszystkim toruńskim restauratorom, którzy włączyli się w akcję #WspieramGastroToruń serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy również do odwiedzenia stron internetowych oraz FB naszych wolontariuszy:
- Agnieszka Michałowska, Akademia Kulinarna Studio A w Toruniu
- dr Marta Sikorska, Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK
- Joanna Ziółkowska Fotografia
-  Katarzyna Łęgowska - Photoflower
- Monika Marszałek - Fotografia Emocji
- Iwona Ochotny - All in White
- Beata Falkiewicz Fotografia
- Monika Ciaiolo - Studio Tutto
- Magdalena Wendt Fotografia

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
679
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany